Domů / Plzeňský rozhled / Rokycanští požádají o dotaci na nová okna do restaurace, metropolitní síť a na chodníky

Rokycanští požádají o dotaci na nová okna do restaurace, metropolitní síť a na chodníky

Zastupitelstvo města Rokycany na svém jednání schválilo podání tří žádostí o dotace na plánované projekty. Peníze mají být použity na nová okna do restaurace Střelnice, metropolitní síť a na chodníky ve Šťáhlavské ulici.  

ilustrační foto

1. Okna Střelnice

V letošním roce Plzeňský kraj vyhlásil nový dotační titul – Podpora revitalizace objektů kulturního dědictví v obcích Plzeňského kraje 2023. Cílem programu je podpora obnovy a revitalizace staveb nebo jejich částí neprohlášených za kulturní památky, které jsou nositelem historického a kulturního významu na území obcí v Plzeňském kraji, dokladem jejich historického vývoje, životního způsobu a prostředí v minulosti, nebo mají vztah k významným osobnostem a historickým událostem. Do programu zapadá rokycanský objekt č. p. 24 v ulici Míru, tzv. Střelnice. Město Rokycany bude podávat žádost o dotaci na výměnu sedmi kusů oken (šest kusů – sál a jeden kus – restaurace) do ulice Třebízského. Jedná se o oblouková okna o rozměru 1400×3450 mm. Projekt bude realizovaný pouze za předpokladu získání dotace, která může činit maximálně 80 % z uznatelných nákladů a max. 1 mil. Kč.  

2. Městská metropolitní síť

Rokycanská radnice

V návaznosti na předchozí realizace městské metropolitní sítě a v souvislosti s budováním metropolitní sítě kraje „CamelNet“, vypsal Krajský úřad Plzeňského kraje pro letošní rok dotační titul Finanční podpora výstavby a rozšiřování metropolitních sítí v Plzeňském kraji 2023. V rámci tohoto programu město žádá o již 12. etapu metropolitní sítě, která se bude realizovat až v roce 2024. Rokycany žádají o příspěvek ve výši 1,25 milionu korun.  Projekt 12. etapy metropolitní sítě má spojitost s dlouhodobým záměrem města budovat vlastní optickou infrastrukturu a konkrétně se týká záměru vybudování následujících přístupových bodů a úseků:

Šťáhlavská ulice

3. Chodníky Šťáhlavská ulice

V letošním roce se bude realizovat rekonstrukce chodníků v ulici Šťáhlavská. Jedná se o úsek podél silnice II/183 v rozsahu od stávající okružní křižovatky ulic Šťáhlavská (II/183) x Boženy Němcové x Vysoký Průhon až do prostoru stávající okruží křižovatky ulic Šťáhlavská (/II/183) x Plzeňská (II/605) x Arbesova (II/183).

Stávající chodník pro pěší je návrhem projektové dokumentace „Rokycany, Šťáhlavská ulice – stavební úpravy chodníku“ v celém rozsahu úprav nově řešen jako smíšená stezka pro pěší a cyklisty v délce cca jeden kilometr. Součástí návrhu je i úprava nástupiště v místě stávající zastávky veřejné linkové dopravy, úprava stávající křižovatky silnice II/183 (ul. Šťáhlavské) s místními komunikacemi ul. Tymákovskou a Sokolovskou a úprava stávajících sjezdů na sousední nemovitosti v celém rozsahu stavby.  Na tuto akci  město požádá o dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu z 36. průběžné výzvy Infrastruktura po cyklistickou dopravu. Výše dotace je 85 % z celkových uznatelných nákladů.

 

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Na Šumavě lyžař utrhl lavinu, zasahovali horští záchranáři

Při pokusu o sjezd karu Černého jezera na Šumavě utrhl mladý lyžař včera malou lavinu. Ta …