Domů / Plzeňský rozhled / Růžena Zátková míří do Plzně v interaktivní inscenaci Spaghetti Futurista

Růžena Zátková míří do Plzně v interaktivní inscenaci Spaghetti Futurista

Tato vrcholná představitelka světového avantgardního umění a také členka úspěšné podnikatelské rodiny Zátkových ožije na uměleckém večírku Malého divadla v interaktivní inscenaci Spaghetti Futurista. 

Spaghetti Futurista!

V rámci nejstaršího profesionálního divadelního festivalu Skupova Plzeň se o přízeň kritiků i široké plzeňské veřejnosti bude ucházet také českobudějovické Malé divadlo. To přiváží inscenaci, ve které hlavní roli mohou ztvárnit samotní diváci, kteří dostanou možnost vcítit se do kůže Růženy Zátkové a na vlastní pěst okusit její život od prvního pohledu na svět, přes hodiny výtvarné výchovy až k cestám, které člověk podniká, aby zjistil, kým doopravdy je. 

Spaghetti Futurista!

Růžena Zátková se svými obrazy a sochami patřila na špičku světového avantgardního umění, nicméně za svého života neměla v Čechách jedinou výstavu. Jejímu pohledu na svět nerozuměli řadoví spoluobčané města, ale ani nikdo ze známé a úspěšné podnikatelské rodiny Zátkových. 

V sobotu 15. 6. 2024 tak máme jedinečnou příležitost vyrazit do Velkého sálu Moving Station a společně s českobudějovickým Malým divadlem prožít futuristický mejdan, ve kterém nebude chybět ani óda na dieselový agregát. 

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Manželé Miroslav a Ivana Zetkovi mají rádi strojařinu a jeden druhého

Čtrnáct inovací a originálních objevů patentovali v roce 2023 výzkumníci a výzkumnice ze Západočeské univerzity v Plzni. …