Domů / Plzeňský rozhled / Sametový Mouřenec předchází adventnímu programu

Sametový Mouřenec předchází adventnímu programu

Už osm let šumavský kostel na Mouřenci u Annína připomíná, že díky událostem listopadu 1989 a znovunabytým svobodám se zdevastovaný kostel dočkal záchrany a opravy. Děje se tak při tradičním podzimním pořadu Sametový Mouřenec

Tentokrát bude vzpomínat písněmi a doprovodným slovem Jaroslav Hutka. Jeden ze „symbolů“ převratného roku 1989 přijíždí na Mouřenec u příležitostí 30. výročí tehdejších událostí. Šumavská připomínka svobody a demokracie začíná v sobotu 23. listopadu 2019 v 15 hodin.

„Například píseň Náměšť vyvolá jistě řadu vzpomínek. Věříme, že dorazí co nejvíce pamětníků tehdejších událostí i lidí, kteří pamatují tehdejší proměny Mouřence. V rámci odpoledne zazní také poezie básníka a někdejšího strašínského kněze Františka Daniela Mertha,“ sdělil Lukáš Milota, předseda spolku Přátelé Mouřence, novinář, průvodce a Šumavák z Annína a od Mouřence. .

Vstupenky jsou v předprodeji v kině v Sušici nebo v IC v Hartmanicích nebo na www.sirkus.cz, tedy ZDE: http://www.sirkus.cz/cz/vypis-kalendare/0/20/detail/3094.html  Zbylé vstupenky budou k dostání na místě. Stojí 200 Kč.

O týden později začíná na Mouřenci adventní čas.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Informace o vodě ve Velkém boleveckém rybníce nyní najdete na webu

Výšku hladiny, množství dočerpané vody z Berounky i aktuální teplotu vody při hladině si nyní mohou …