Domů / Plzeňský rozhled / Sčítání na Plzeňsku: Nejaktivnější je obec Vísky

Sčítání na Plzeňsku: Nejaktivnější je obec Vísky

Od začátku sčítání obdržel Český statistický úřad přes 2,6 milionu elektronických sčítacích formulářů. V Plzeňském kraji je nejaktivnější obec Vísky z okresu Rokycany.

Sčítání běží přes dva týdny, sečtených máme více než 5 milionů osob a já bych jim všem chtěla poděkovat, že využily možnost sečtení se online. Všichni mají stále možnost využít elektronický formulář a sečíst celou domácnost, stejně jako pomoci se sečtením těm, kteří si na to sami netroufají. Od soboty bude navíc možnost sečíst se prostřednictvím listinného sčítacího formuláře,“ uvádí Eva Krumpová, 1. místopředsedkyně ČSÚ.

Z údajů o počtu odeslaných elektronických sčítacích formulářů na 100 bytů za každou obec si lze udělat obrázek, jak to v kraji vypadá z hlediska zapojení jednotlivých obcí do sčítání. Mezi nejaktivnější obce v rámci Plzeňského kraje patří Vísky, Trokavec a Smědčice. Na opačné straně žebříčku pak je Chlum, Hradiště a Močerady.

Sčítání 2021 probíhá do 11. května. Od 17. dubna začnou sčítací komisaři roznášet listinné formuláře do domácností, které se nesečetly online, a to v předem oznámených termínech. Z důvodu ochrany zdraví a s ohledem na současnou situaci s covid-19 budou komisaři předávat formuláře před domem. Ti, kdo se do té doby nesečtou, si tak budou moci vybrat, zda vyplní elektronický formulář či využijí jeho listinnou formu. ČSÚ doporučuje využívat elektronický formulář, neboť jeho vyplnění je snadné, rychlé a zcela bezkontaktní, z epidemického hlediska tak naprosto bezrizikové.

TOP 10 nejaktivnějších obcí v kraji

Obec

Okres

Odeslané formuláře na 100 bytů

Vísky

Rokycany

83,3

Trokavec

Rokycany

70,0

Smědčice

Rokycany

66,7

Brodeslavy

Plzeň-sever

61,9

Vochov

Plzeň-sever

59,7

Brod nad Tichou

Tachov

59,4

Erpužice

Tachov

59,2

Trpísty

Tachov

58,3

Luženičky

Domažlice

57,6

Střelice

Plzeň-jih

56,7

Pozn.: Za jeden byt je možné odeslat více než jeden formulář, uvedený ukazatel tak nepředstavuje podíl sečtených bytů v dané obci.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Koncert Plzeňské filharmonie ke Slavnostem svobody

Pro přátele Plzeňské filharmonie tady máme jedno pozvání: zítra 11. května vysílá koncert Plzeňské filharmonie …