Domů / Plzeňský rozhled / Sleva 25 % na jednosměrné i zpáteční jízdní doklady

Sleva 25 % na jednosměrné i zpáteční jízdní doklady

Od 13. prosince 2020 si mohou cestující koupit vedle běžného tarifu jednotné jízdenky také OneTicket jízdenku jednosměrnou nebo zpáteční se slevou 25 %. K tomu je třeba Vstupní doklad SJT25. V nabídce je varianta na 90 a na 365 dní za 236, respektive 565 korun. Jedna jízdenka zohledňuje i státem nařízené slevy pro děti, studenty, mladistvé a seniory, přičemž slevy se mezi sebou nedají kombinovat. Cestující tedy využívá buď SJT25 nebo státem nařízenou slevu.

Asistence pro hendikepované

OneTicket pomáhá rovněž cestujícím s hendikepem. Ti se mohou o své cestě poradit a případně si rovnou objednat asistenci na nádraží i pomoc při přepravě na invalidním vozíku. Stačí předem napsat na e-mail asistence@oneticket.cz nebo zavolat na telefonní číslo, které najdou na webu oneticket.cz. Pokud je to technicky možné, dispečink jim zajistí cestu z výchozí do cílové stanice a domluví pomoc se všemi dopravci, jejichž spoje potřebuje hendikepovaný cestující využít.

Na spuštění OneTicket jsou připraveni i dopravci

České dráhy, které provozují nejvíce závazkových spojů, se už do systému zapojily během jeho testování. „Pilotní projekt nám poskytl možnost se zapojit do přípravy systému jednotného tarifu a aktivně se podílet na jeho vývoji,“ uvedl Ivan Bednárik, předseda představenstva a generální ředitel ČD. „Jízdenku OneTicket je možné už teď koupit prostřednictvím všech našich prodejních kanálů, tedy na pokladnách, u průvodčích, v e-shopu ČD a také v mobilní aplikaci Můj vlak. Od neděle lze koupit jízdenku na všechny spoje, které jezdí v závazku veřejné služby. Systém jednotného tarifu přinese cestujícím bezesporu zjednodušení cestování a odbavení na relacích, kde lidé využívají služeb více dopravců. To může přispět k posílení konkurenceschopnosti železnice jako celku, například oproti cestám autem,“ doplnil Bednárik.

RegioJet do systému OneTicket vstoupí nejprve s rychlíky na lince R8 Brno–Přerov–Ostrava–Bohumín a s osobními vlaky v Ústeckém kraji. „Největší výhodou pro cestující bude to, že se jim zjednoduší cestování, když cestují nebo pravidelně dojíždějí například z Valašska a dalších regionů do Brna či Ostravy, kdy nově mohou výhodně cestovat s přestupem na rychlíky na lince R8. Na jednu jízdenku tak bude moci cestující jedoucí například ze Vsetína či Velkých Karlovic do Brna cestovat bez ohledu na to, že po cestě využije několik dopravců. Zároveň si pohodlně koupí jednu jízdenku na celou trasu na jednom místě,“ vysvětlil mluvčí společnosti Aleš Ondrůj.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Ve Spáleném Poříčí budou sletové sokolské skladby

Přijďte podpořit Sokoly ze širokého okolí jižního Plzeňska. Už zítra – v neděli 26. 5. 2024 …