Domů / Plzeňský rozhled / Soutěž Technika má zlaté dno proběhla on-line

Soutěž Technika má zlaté dno proběhla on-line

Vzhledem k mimořádným opatřením v souvislosti s onemocněním covid-19 se tradiční soutěž Technika má zlaté dno uskutečnila v letošním roce on-line formou. Během pěti hodin měly přihlášené týmy za úkol sestrojit ze stavebnic Merkur a Bofin speciální zařízení.

Do 8. ročníku soutěže vyhlášené Plzeňským krajem se přihlásilo celkem 16 týmů, každý z nich byl složen ze čtyř žáků střední školy. Týmy byly rozděleny do tří kategorií, a to gymnázia, střední odborné školy a střední odborná učiliště. Porota složená ze zástupců Plzeňského kraje, ZČU v Plzni a soukromých firem podporujících technické vzdělávání společně v kinosále Středního odborného učiliště elektrotechnického v Plzni sledovala a hodnotila po dobu pěti hodin, jak se týmy vyrovnávají se zadaným úkolem. Zadáním bylo sestrojení nakladače a násypky s akustickou signalizací odebraného míčku.

Vítězné týmy obdržely diplomy a poukázky na nákup elektroniky v hodnotě 4 000 korun (1. místo), 3 000 korun (2. místo) a 2 000 korun (3. místo).

„I když soutěž v letošním roce probíhá netradiční formou, jsem velmi rád, že mezi žáky je zájem o toto oblíbené klání. Je to moje první soutěž v oblasti technického vzdělávání a překvapila mne vysoká úroveň sestrojených a zcela funkčních zařízení, která týmy měly za úkol,“ uvedl náměstek hejtmanky pro oblast školství Rudolf Salvetr.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Záchranáři hledají svědky víkendové události – napadení samice labutě

K napadení samice labutě velké z hnízdícího páru na Pekelném rybníku u Vejprnic došlo v  sobotu (18. …