Domů / Plzeňský rozhled / Starosta Pavel Čížek kandiduje na hejtmana

Starosta Pavel Čížek kandiduje na hejtmana

Hnutí Starostové a nezávislí již zná své lídry v podzimních krajských volbách. O post hejtmana Plzeňského kraje bude usilovat dlouholetý starosta Spáleného Poříčí a předseda Starostů a nezávislých pro Plzeňský kraj Ing. Pavel Čížek.

„Proč kandiduji na hejtmana? Chci napomoci tomu, aby se Plzeňský kraj rozvíjel nejen v blízkosti Plzně, ale i ve venkovských oblastech. Chci, aby si kraj více uvědomoval svou historii a dokázal návštěvníkům nabídnout své unikátní kulturní památky a úchvatnou přírodu s národním parkem a třemi chráněnými krajinnými oblastmi,“ uvedl starosta Čížek.

Mezi jeho tři hlavní programové priority patří využití evropských dotací pro rozvoj Plzně,  mnohem vyšší krajská podpora menším městům a obcím v Plzeňském kraji. Podpora cestovního ruchu v kraji, s důrazem na obnovu památek, podporu drobného podnikání, místní ekonomiky a zaměstnanosti, stavby cyklostezek a opravy silnic. Podpora domácí sociální péče, lékařské služby první pomoci, podpora mimoškolních aktivit dětí, podpora trenérů a všech, kteří se věnují ve volném čase dětem.

„Co považuji za své tři největší dosavadní úspěchy? Především dlouhodobý rozvoj oblasti Spálenopoříčska dle priorit: školství, ekologie, ochrana památek. Například také zřízení Ekocentra se záchrannou stanicí, vznik církevní střední školy s ekologickým a sociálním oborem a mnoho dalších ekologických projektů na obnovu krajiny, lesů a rybníků. Obnova historického středu města Spálené Poříčí a zisk titulu Historické město roku, jako zatím nejmenší sídlo v republice. Vznik pověřeného úřadu Spálené Poříčí, umístění kanceláře chráněné krajinné oblasti Brdy a Místní akční skupiny sv. Jana z Nepomuku,“ doplnil Pavel Čížek.

 

BIO Martin Myška

Mohlo by vás zajímat

Na Šumavě lyžař utrhl lavinu, zasahovali horští záchranáři

Při pokusu o sjezd karu Černého jezera na Šumavě utrhl mladý lyžař včera malou lavinu. Ta …