Domů / Plzeňský rozhled / Starostové severního Plzeňska o prioritách v dopravě

Starostové severního Plzeňska o prioritách v dopravě

O správě a stavu komunikací v okrese Plzeň-sever se mimo jiné mluvilo na setkání členů Rady Plzeňského kraje se starostkami a starosty měst a obcí tohoto regionu.  Tady obstarávají krajští silničáři 796 km silnic II. a III. třídy a 161 mostů, z toho v nevyhovujícím a havarijním stavu je  téměř polovina silnic a ve špatném až velmi špatném stavu 30 mostů (velmi špatný 6).  

Ing. Pavel Čížek

 „Od roku 2017 jsme do nich dávali každým rokem 150-200 milionů korun, protože jsme věděli, že je v této oblasti okres Plzeň-sever zanedbaný. V letošním roce by to mělo být až 317,9 milionu korun, z toho 81 milionů z programu IROP, 131,9 milionu korun půjde z krajského rozpočtu a 105 milionů ze SFDI. Na Tachovsku to bude celkem 194,95 milionu korun, z toho z IROP 24,95 milionu, z krajského rozpočtu 89 a ze SFDI 81 milionů korun,“ sdělil k této problematice náměstek hejtmana pro oblast dopravy Pavel Čížek  s tím, že se Plzeňský kraj snaží každým rokem dávat do oprav silnic více peněz.

Podle jeho vyjádření k prioritám v oblasti dopravních staveb v rámci silniční dopravy pro příští dva roky patří  realizace následujících staveb: napojení severního Rokycanska na stávající silniční síť; zrychlení dopravy na Sušicku, v Kolinci – vybudování  obchvatu Brodu a průtahu Kolincem; dokončení povrchů základních dálkových tras silnic II. a III. třídy.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

V sobotu se koná v Rokycanech indiánský Den dětí

Děti oslaví svůj den sice až ve čtvrtek 1. června, ale již na sobotu 27. …