Domů / Plzeňský rozhled / STUDENTI OPĚT ZMĚŘÍ BĚŽECKÉ SÍLY S REKTOREM

STUDENTI OPĚT ZMĚŘÍ BĚŽECKÉ SÍLY S REKTOREM

V univerzitním kampusu ZČU v Plzni na Borských polích se ve středu 18. dubna odpoledne uskuteční už třetí ročník sportovní akce Běh s rektorem. Svoji běžeckou zdatnost poměří ve štafetovém závodě dvojic na trati o délce 1,5 kilometru studenti a akademici, ale také běžci z řad absolventů a veřejnosti. Na účastníky čekají kromě závodu i doprovodné sportovní aktivity, piknik, vystoupení žonglérů či gymnastů a hudba – to vše v režii studentů ZČU.  

Nejprve odstartuje zahřívací kolo v délce 400 metrů a poté samotný závod. Každý ze dvojice poběží střídavě dva okruhy, tedy celkem 3 kilometry. Trasa povede okolo celého kampusu, start a cíl bude před tělocvičnou. Přihlásit se může kdokoli, kvůli organizaci štafetového běhu je pouze třeba, aby se zájemci po dvojicích předem zaregistrovali na stránkách katedry tělesné výchovy a sportu (www.kts.zcu.cz). Ti, kdo nepoběží, mohou přijít alespoň fandit svým kolegům ve sportovních dresech.

 „Po zahřívacím kolečku, které vedu já, se odstartuje, což je chvíle, kdy se rázem víc než polovina závodníků ocitne přede mnou,“ říká s úsměvem rektor Miroslav Holeček. „Ve správném závodě samozřejmě má jít o vítězství, ale pro mě samotného je výhrou spíše to, že můžu strávit příjemné odpoledne mezi studenty,“ dodává rektor, který letos, stejně jako při prvním ročníku akce, poběží ve dvojici s prorektorem Ladislavem Čepičkou.

Prvních padesát přihlášených dvojic obdrží po doběhnutí pivo na osobu zdarma, nejrychlejší tři dvojice budou oceněny. Zároveň bude vyhlášen i vítěz celouniverzitní soutěže O pohár rektora, v níž fakultní týmy soupeřily od října do dubna v individuálních i kolektivních sportech.

Letos pro účastníky Běhu s rektorem i všechny ostatní návštěvníky připravili sami studenti pestrý sportovní a kulturní program v areálu univerzity. Ještě před startovním výstřelem vyplní dobu během výdeje závodních čísel slam poetry a skupina Unlucky Funkers. Přibližně od čtyř do pěti se bude pozornost plně ubírat na běžce a po sportovních výkonech se univerzitní kampus promění v relaxační zónu, kde se bude grilovat a kde bude probíhat velký komunitní piknik, do kterého každý přispěje podle svých možností.  Účastníci akce se mohou těšit také na žonglérskou exhibici s workshopem, Team Overfly předvede a bude učit streetovou gymnastiku, k dispozici bude lezecká stěna, zájemci se můžou zúčastnit utkání ve frisbee, vyzkoušet slackline nebo diskgolf. Od šesti hodin zahraje studentská skupina Cox&Vox a o úplný závěr se postarají DJ Flazha a RE:FUSE.

 

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Další šetření o používání informačních technologií odstartovalo

V tomto dubnovém týdnu začalo každoroční zjišťování  Českého statistického úřadu o používání informačních technologií v českých …