Domů / Plzeňský rozhled / Švanda dudák až do neděle obsadí scénu U Ježíška

Švanda dudák až do neděle obsadí scénu U Ježíška

Na jeviště Divadelního léta pod plzeňským nebem se dnes vrací na šest večerů Ondřej Rychlý v titulní roli komedie Švanda dudák. Spolu s ním si v příběhu, který režisér Marek Němec přenesl do nedávných 90. let, zahrají Eliška Hanušová, Martin Písařík, Tomáš Karger a další.

Letošní 13. ročník Divadelního léta začal na scéně U Ježíška minulý týden doprovodným programem. Kromě Švandy dudáka se diváci mohou těšit od 25. do 27. 7. na letošní novinku, inscenaci Poslední zrnko písku, která bude generační výpovědí studentů činohry pražské DAMU. Vstupenky na Divadelní léto jsou k dostání prostřednictvím sítě GoOut a také na místě v pokladně před představením od 19 hodin.

Premiéra Švandy dudáka se na scéně U Ježíška uskutečnila vloni 29. 6. Autory adaptace Tylova Strakonického dudáka jsou režisér Marek Němec a dramaturg Jiří Janků. Titulní role muzikanta, který hledá ve světě štěstí a slávu, byla pro herce Ondřeje Rychlého velkou výzvou – musel se totiž naučit hrát na dudy. „Bylo to náročné, ale myslím, že vloni se mi už během repríz podařilo v hraní zlepšit. Letos jsem na dudy začal trénovat asi před měsícem a hodně mě to baví, tak se vší pokorou věřím, že to bude ještě o něco lepší než vloni,“ řekl Ondřej Rychlý.

Scéna U Ježíška

Novou formou spolupráce s mladými umělci je rezidenční pobyt, který Divadelní léto letos v červenci poprvé otevřelo v umělecké dílně PaNaMo v Partolticích u Nepomuka. Výsledky práce studentů DAMU uvidí návštěvníci festivalu od 25. do 27. 7., kdy se U Ježíška odehraje nově vzniklá autorská inscenace Poslední zrnko písku. Režisérkou je Aminata Keita a dramaturgem Jaroslav Jurečka.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Ve Spáleném Poříčí budou sletové sokolské skladby

Přijďte podpořit Sokoly ze širokého okolí jižního Plzeňska. Už zítra – v neděli 26. 5. 2024 …