Domů / Plzeňský rozhled / Termíny posunuty, ale čas demolice objektu stále platí

Termíny posunuty, ale čas demolice objektu stále platí

Posunutí dílčích termínů projednali plzeňští radní  v rámci loni uzavřené dohody s investory, kteří chtějí stavět na pozemcích pod nezkolaudovanou budovou Carimex na Rokycanské ulici. Na termín faktického odstranění sedmipatrového zdevastovaného objektu to nebude mít vliv a mezi městem a investory dál panuje shoda na zbourání. Objekt Carimexu má být zdemolován nejpozději ke konci září příštího roku.

„Investor nás požádal o posunutí dílčích termínů. Rozhodli jsme se mu vyjít vstříc, zároveň jsme ale jasně řekli, že očekáváme dodržení dohody na termínu demolice objektu. Součástí dodatku k dohodě je také nový bod, který investorům ukládá povinnost zajistit nejpozději do konce letošního září objekt Carimexu proti nepovolenému vniknutí třetích osob a odstranit z areálu nepořádek,“ řekl první náměstek primátora pro oblast technickou Pavel Bosák.

Pavel Bosák

O čtyři měsíce se posouvá termín pro vydání rozhodnutí o demolici stavby včetně nabytí právní moci – nově na 31. července 2023, dále se posouvá termín pro podání žádosti o vydání územního rozhodnutí na 31. prosince 2023 (oproti 31. květnu 2023) a termín pro podání žádosti o vydání stavebního povolení bude z 30. června 2024 posunut na 30. září 2024.

„Nové termíny neohrozí termín faktického odstranění sedmipodlažní budovy Carimex, jež je už řadu let v dezolátním stavu a je ostudou lokality, kterou vede i frekventovaná komunikace mezi Plzní a Prahou,“ dodal náměstek   Bosák.

Demolice Carimexu dál zůstává podmínkou pro to, aby Plzeň prodala své pozemky, na nichž Carimex stojí. Investoři pak chtějí v této lokalitě vybudovat Centrum Úslava. V první etapě tohoto projektu postaví obchodní a administrativní objekty, v druhé etapě pak bytové domy.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Na Šumavě lyžař utrhl lavinu, zasahovali horští záchranáři

Při pokusu o sjezd karu Černého jezera na Šumavě utrhl mladý lyžař včera malou lavinu. Ta …