Domů / Plzeňský rozhled / Tři miliony korun pro domácí hospicovou péči

Tři miliony korun pro domácí hospicovou péči

Krajští radní se rozhodli letos podpořit domácí hospicovou péči v Plzeňském kraji. K rozdělení mezi žadatele jsou v dotačním programu 3 miliony korun a zveřejněn  bude prostřednictvím webových stránek 26. 1. 2023 v sekci e-dotace.

Hospic sv. Lazara v Plzni

„Naším cílem je zvýšit dostupnost domácí hospicové péče a umožnit tak nevyléčitelně nemocným v terminálním stadiu života dožít ve vlastním sociálním prostředí. Součástí těchto služeb je i zaučení pečujících o pacienta, péče o zemřelého pacienta a podpora rodiny po jeho úmrtí,“ vyzdvihl náměstek hejtmana pro oblast zdravotnictví Pavel Hais.

Připomněl také, že jde o 24hodinovou nepřetržitou, dostupnou a odbornou péči pacientům (klientům), kteří se nachází v pokročilé nebo konečné fázi onemocnění a kteří si přejí strávit poslední etapu života ve vlastním prostředí. U takovýchto pacientů byly vyčerpány zpravidla všechny možnosti klasické léčby a pokračuje již jen léčba symptomatická s cílem minimalizovat bolest.  Lhůta pro podávání žádostí je stanovena od 27. února do 31. března 2023.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Nejvíce trestných činů v kraji bylo v okrese Plzeň-město – 45,9 %

V Plzeňském kraji bylo v roce 2023 registrováno méně trestných činů než v předchozím roce. Nejvýraznější trestná činnost …