Domů / Plzeňský rozhled / Tři miliony korun pro domácí hospicovou péči

Tři miliony korun pro domácí hospicovou péči

Krajští radní se rozhodli letos podpořit domácí hospicovou péči v Plzeňském kraji. K rozdělení mezi žadatele jsou v dotačním programu 3 miliony korun a zveřejněn  bude prostřednictvím webových stránek 26. 1. 2023 v sekci e-dotace.

Hospic sv. Lazara v Plzni

„Naším cílem je zvýšit dostupnost domácí hospicové péče a umožnit tak nevyléčitelně nemocným v terminálním stadiu života dožít ve vlastním sociálním prostředí. Součástí těchto služeb je i zaučení pečujících o pacienta, péče o zemřelého pacienta a podpora rodiny po jeho úmrtí,“ vyzdvihl náměstek hejtmana pro oblast zdravotnictví Pavel Hais.

Připomněl také, že jde o 24hodinovou nepřetržitou, dostupnou a odbornou péči pacientům (klientům), kteří se nachází v pokročilé nebo konečné fázi onemocnění a kteří si přejí strávit poslední etapu života ve vlastním prostředí. U takovýchto pacientů byly vyčerpány zpravidla všechny možnosti klasické léčby a pokračuje již jen léčba symptomatická s cílem minimalizovat bolest.  Lhůta pro podávání žádostí je stanovena od 27. února do 31. března 2023.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Stezka Perličky víly Terezky láká na nové prvky i v lese Obecníku

Už v roce 2017 vybudovalo město Spálené Poříčí na jižním Plzeňsku další atraktivní cíl rodinné turistiky, …