Domů / Plzeňský rozhled / Turbína z Plzně míří poprvé do Austrálie

Turbína z Plzně míří poprvé do Austrálie

Doosan Škoda Power dodala společnosti Acciona parní turbínu do spalovny odpadů Avertas Energy, prvního zařízení svého druhu v Austrálii.

Pro plzeňského výrobce parních turbín je tento projekt první zakázkou na australském trhu a zároveň odrazový můstek k dalším plánovaným projektům spaloven v Austrálii, které integrují odpadové hospodářství s výrobou obnovitelné energie. Po spuštění vyrobí turbína dostatek elektrické energie pro 55 000 domácností v Západní Austrálii.

Zařízení Avertas Energy je první z řady plánovaných spaloven odpadů pro energetické využití v Austrálii. Ročně zpracuje až 400 000 tun odpadů a zároveň bude do sítě dodávat přibližně 45 MW obnovitelné elektrické energie. Provoz spalovny ročně ušetří až 400 000 tun emisí CO2 – podobné množství přitom za rok vyprodukuje 85 000 aut. 

„Tento projekt je naše první instalace v Austrálii a potvrzuje vysokou technologickou úroveň parních turbín Doosan Škoda Power. Energetické využití odpadu je praktický způsob řešení nadměrného množství odpadů a zároveň způsob redukce vypouštění CO2 do ovzduší. Austrálie následuje Evropu, kde má energetické využití odpadu již dlouhou tradici, a my v Doosan Škoda Power jsme hrdí, že naše turbína, navržená a vyrobená v Plzni, je součástí tohoto projektu,“ říká Zdeněk Bartoníček, obchodní manažer ve společnosti Doosan Škoda Power.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Den železnice v Lužné připomene i 50 let od vzniku VUZ

Zářijové oslavy svátku železničářů vyvrcholí o víkendu 18. – 19. září Dnem železnice, jehož dějištěm …