Domů / Plzeňský rozhled / Uvítejte léto v sobotu v plzeňské zoo!

Uvítejte léto v sobotu v plzeňské zoo!

Branou do léta v Zoologické a botanické zahradě města Plzně bude tato sobota 11. června. Pořadatelé doprovodného víkendového programu připravili pro návštěvníky hned tři akce: Rodiny s dětmi určitě zaujme velká pohádková stezka o zajímavé ceny. Děti si při ní připomenou nejen nejznámější pohádkové bytosti, ale budou muset plnit i různé úkoly. Jejich zvládnutí bude oceněno zajímavými cenami. 

Test z právě kvetoucích bylinek bude možné složit a příslušný certifikát získat v rámci bylinkové univerzity. Poznat hluchavku, černý bez, vlaštovičník a další běžné rostliny našich luk, mezí a lesů by mělo patřit k základní gramotnosti každého dítěte, natož dospělého člověka. Univerzita tyto vědomosti poskytne během několika minut.

Vyvrcholením sobotního programu, který se koná v centrální části zoologické a botanické zahrady a začíná v 10 hod, bude finále Květinové dívky 2016. Z neveřejného semifinále, které bylo letošní novinkou, do něj postoupilo 12 děvčat ve věku od 12 do 16 let. Před porotou a návštěvníky budou soutěžit nejen o titul Květinové dívky, ale i o vstup do světa modelingu a o hodnotné ceny od řady sponzorů. Diváci se mohou těšit na několik disciplin – jako promenádu po pódiu, rozhovor s porotou, představení zálib… Předsedou poroty bude i letos přední umělecký fotograf a dívčí portrétista Ivan Štefko.   

Přehlídka dívčího půvabu začne před Tropickým pavilonem ve 14 hodin. První letní sobotu v plzeňské zoologické a botanické zahradě budou mít návštěvníci možnost si užívat až do 18 hod.   

BIO Martin Myška

Mohlo by vás zajímat

Ve Spáleném Poříčí budou sletové sokolské skladby

Přijďte podpořit Sokoly ze širokého okolí jižního Plzeňska. Už zítra – v neděli 26. 5. 2024 …