Domů / Plzeňský rozhled / V Nebílovech opět víkenodvé komentované prohlídky zámecké zahrady

V Nebílovech opět víkenodvé komentované prohlídky zámecké zahrady

V rámci celostátní, hojně navštěvované akce Víkend otevřených zahrad, která zve milovníky flóry do často běžně nepřístupných zahradních hájemství, zve i správa státního zámku v Nebílovech na jižním Plzeňsku k návštěvě postupně obnovované a objevované zahrady. A ačkoli si letos jarní počasí dalo se sluncem a s teplem na čas a růže budou teprve nakvétat, určitě si nenechte prohlídku zahrady ujít. Tématem prohlídky zámeckých sadovnických úprav s kastelánem zámku Milanem Fialou bude jak sbírka historických a anglických růží, tak také historie zahrady a zejména pak její dlouho očekávaná obnova.

Zámek Nebílovy

Počítáme s tím, že začátkem července nastoupí konečně na barokní zahradní parter technika. Po více než půl roku trvajících administrativních úkonech, souvisejících s výběrovým řízením na zhotovitele, už se opravdu těšíme“ říká kastelán.  Komentované prohlídky zahrady o víkendu 12. a 13. června se konají vždy ve 12:00, 13:30 a v 15:00 hodin.

Zámek v Nebílovech je excelentní ukázkou vrcholně barokní vídeňské palácové architektury. Typologicky ojedinělá stavba na území ČR se může pochlubit i dalšími prvenstvími. Vedle známé, unikátní a návštěvnicky vděčné restaurované výmalby tanečního sálu ukrývá zámek i nejstarší barokní mansardové krovy. Vedle klasických prohlídek interiérů je v současné době navíc v galerii k vidění výstava obrazů „Do krajiny se chodí po špičkách“ a v loggii projekt velkoformátových fotografií Vladimíra Kožíška Tváří v tvář. Milovníky jazzu potěší příští týden ve středu vystoupení prestižního kvartetu Milana Svobody.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

V plzeňské zoo začíná léto v sobotu 19. června

S létem se do zoo vrací oblíbený víkendový a sváteční program! Na uvítání léta připravila Zoologická …