Domů / Plzeňský rozhled / V Plzeňském kraji v roce 2020 odevzdali 60,5 tuny baterií

V Plzeňském kraji v roce 2020 odevzdali 60,5 tuny baterií

V roce 2020 odevzdali lidé v Plzeňském kraji k recyklaci 60 536 kilogramů použitých baterií. Prostřednictvím sběrné sítě společnosti ECOBAT v přepočtu každý obyvatel vytřídil zhruba čtyři tužkové baterie typu AA. Pro lepší představu, množství vloni vybraných baterií v Plzeňském kraji odpovídá přibližně váze průměrně velké velryby grónské, vzácného kytovce, který patří mezi největší a zároveň nejdéle žijící tvory na naší planetě.

Zhruba 42 % v Plzeňském kraji odevzdaných baterií bylo vybráno ve veřejných sběrných místech v městských a obecních úřadech, ve sběrných dvorech a do červených venkovních kontejnerů. Mnohá města a obce přistupují aktivně také k osvětě a motivaci občanů. I díky tomu roste množství baterií, které na recyklaci míří ze sběrných míst zřizovaných právě městy a obcemi. Stejný podíl baterií (také 42 %) skončil ve sběrných nádobách v obchodech. Pochvalu zaslouží i školy zapojené do vzdělávacího programu Recyklohraní, ve kterých vytřídili 7 % baterií.

Meziročně se v Plzeňském kraji v roce 2020 vybralo o pětinu méně baterií, než v roce 2019. Ve srovnání s ostatními kraji patří Plzeňský kraj z hlediska aktivity při sběru baterií k recyklaci mezi slabší.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Den železnice v Lužné připomene i 50 let od vzniku VUZ

Zářijové oslavy svátku železničářů vyvrcholí o víkendu 18. – 19. září Dnem železnice, jehož dějištěm …