Domů / Plzeňský rozhled / Večer plný stepu bude o víkendu v Divadle ALFA

Večer plný stepu bude o víkendu v Divadle ALFA

Plzeňské Step by step studio Kamily Borovské slaví už devátý rok od svého založení a při této příležitosti pořádá tradičně Večer plný stepu, na kterém jeho členové předvedou své umění. Diváci se mohou těšit na špičkové soutěžní choreografie, ověnčené medailemi z loňského mistrovství Evropy, ale i na skladby v podání začínajících či mírně pokročilých stepařů, od nejmladších dětí po dospělé. Hostem bude člen souboru baletu Divadla J. K. Tyla Mischa Hall Alexander a celý večer bude moderovat herec Divadla ALFA Petr Borovský.

Snažíme se, aby na oslavě narozenin našeho studia bylo k vidění vše, čím se během roku zabýváme. Večer plný stepu pořádáme popáté a letos předvedeme celkem 26 choreografií, naše studio má kolem dvou set členů,“ řekla zakladatelka plzeňského Step by step studia Kamila Borovská.

Step by step studio_Matěj Borovský

Zájem o Večer plný stepu je značný, už teď jsou všechny tři termíny téměř vyprodané. Uskuteční se v pátek 21. 2. od 17 a od 19:30 a v neděli 23. 2. od 17 hodin v Divadle ALFA na Rokycanské třídě. Mimo jiné zazní i medailemi ověnčené skladby z Mistrovství Evropy 2019 v Praze– zlatá formace v kategorie Adults II s názvem Mambo nebo sólové vystoupení Matěje Borovského, který jako teprve šestnáctiletý vybojoval v kategorii dospělých bronz. Tito stepaři se zúčastnili i Mistrovství světa 2019 v německé Riese.

Další choreografie Step by step studia mohli během roku 2019 vidět návštěvníci plesů, festivalů a dalších akcí u nás i v německém Regensburgu. Skupina mladých plzeňských stepařů pak sbírala mezinárodní zkušenosti na festivalu v Brazílii, kde se zúčastnili řady workshopů pod vedením světových mistrů. „Večer plný stepu ukáže také část choreografií, které chystáme pro Plzeňský festival stepu. Letos se uskuteční od 7. do 10. května,“ dodala Kamila Borovská.

Další informace najdete na www.stepbystepstudio.cz.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Na Šumavě lyžař utrhl lavinu, zasahovali horští záchranáři

Při pokusu o sjezd karu Černého jezera na Šumavě utrhl mladý lyžař včera malou lavinu. Ta …