Domů / Plzeňský rozhled / Živnostníci diskutovali s vicepremiérem Havlíčkem

Živnostníci diskutovali s vicepremiérem Havlíčkem

Krajská hospodářská komora v Plzeňském kraji ve spolupráci s Asociací malých a středních podniků a živnostníků České republiky uspořádala ve čtvrtek 20. 2. 2020 setkání vicepremiéra, ministra průmyslu a obchodu a ministra dopravy Karla Havlíčka s podnikateli. Uskutečnilo se na půdě Plzeňského Prazdroje za přítomnosti zástupců Statutárního města Plzeň a Plzeňského kraje, pozvání přijali nejen reprezentanti významných podniků  z celého plzeňského regionu, ale také živnostníci.  

Hlavním tématem byl stav naplňování tzv. živnostenského balíčku, který je klíčový pro významné snížení administrativní zátěže pro živnostníky a malé a střední podnikatele. Následně byl prostor pro dotazy hostů, kdy se diskutovala aktuální témata a problémy, které plzeňské podnikatele trápí. Živou diskuzí byla probírána možnost větší podpory státu v oblasti výzkumu a vývoje, financování výstavby silnic II. a III. tříd v kraji, podpora smart city či aktuálně řešená Zelená dohoda. Závěrečným slovem pana ministra došlo ke zhodnocení práce hospodářských komor v ČR, kdy vyzdvihl jejich potřebnost a přínos pro podnikatelské prostředí. 

„Velice mě potěšil zájem a aktivita diskutujících nejen ve věci Živnostenského balíčku, ale i v dalších tématech. Bylo zřejmé, že přítomní podnikatelé a manažeři mají eminentní zájem o diskusi takového formátu a obsahu,“ uvedl vicepremiér Karel Havlíček.

 

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Unikátní linka Prazdroje vytřídí 81 tisíc lahví za hodinu

Automatickou třídicí linku na skleněné vratné lahve zprovoznil v plzeňském pivovaru Prazdroj. Jde o jedinou instalaci svého …