Domů / Plzeňský rozhled / Velikonoce začínají v plzeňské ZOO v pátek a končí v pondělí

Velikonoce začínají v plzeňské ZOO v pátek a končí v pondělí

Čtyřdenní oslava Velikonoc na statku Lüftnerka v Zoologické a botanické zahradě města Plzně bude samozřejmě ve znamení zdobení vajíček, pletení pomlázek a dalších lidových dovedností, ale také sobotního a nedělního kulturního  programu. V pondělí zažijí návštěvníci tradiční velikonoční koledu.

Program začíná každý den v 10 hod. a potrvá do 17 hodin. Sobota 20. dubna nabídne vedle řemeslné podívané rovněž komponované velikonoční pásmo mladých herců pod vedením známého plzeňského divadelníka Zdislava Prince. V  11 a ve 14 hod. vystoupí ve statkové kovárně, která je stále proměněná v prvorepublikovou školní třídu.

Nedělní odpoledne 21. dubna zpestří ve 14,30 hodin dětský folklór v podání souboru Úslaváček při Základní umělecké škole ve Starém Plzenci.  V pondělí 22. dubna návštěvníci zažijí velikonoční koledu – zvyk, který už není v našem kraji příliš k vidění. Rozezní se i trakařová řehtačka a bude se šupat.     

Po všechny čtyři dny seznámí návštěvníky velikonoční oslavy v zoologické a botanické zahradě malá výstavka s tradicemi, jež provázely naše předky od masopustu až  po rozkvetlé jaro. Děti společně s rodiči budou mít možnost  si velikonoční vědomosti otestovat na naučné soutěžní stezce okolo o ceny okolo statku Lüftnerka.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Další šetření o používání informačních technologií odstartovalo

V tomto dubnovém týdnu začalo každoroční zjišťování  Českého statistického úřadu o používání informačních technologií v českých …