Domů / Plzeňský rozhled / Víkend v ZOO ve znamení štědrého podzimu

Víkend v ZOO ve znamení štědrého podzimu

Nastávající víkend 12. a 13. září bude na statku Lüftnerka v Zoologické a botanické zahradě města Plzně ve znamení SLAVNOSTÍ BABÍHO LÉTA. Letos s podtitulkem Štědrý podzim. To proto, že zde budou na návštěvníky čekat vedle tradiční výstavy jiřinek od jejich předních pěstitelů v západních a středních Čechách, kulovitých chryzantém a kolekce vinných hroznů z vinice v Praze-Troji rovněž ukázky jablek, hrušek a švestek. A to moderních, ale i původních a krajových odrůd.

Při této příležitosti se představí také dva západočeské ovocné genové sady – v Tachově a Plzni. Tachovští ovocnáři vystaví rovněž plody památné Lidické hrušně. Bude také připomenuta iniciativa Plzeňského kraje za hejtmana Milana Chovance – Tisíc ovocných stromů pro Plzeňský kraj. Za pět let jich bylo nakonec podél cest a na mezích vysázeno 3 459 – povětšinou právě odrůd, jež byly pro západní Čechy typické.

Po oba dny bude na statku přítomen pomolog (ovocnář), který zájemcům rád určí odrůdy ovoce z jejich zahrádek. Záštitu nad Slavnostmi babího léta na statku Lüftnerka převzala radní Plzeňského kraje Mgr. Radka Trylčová.  Výstavy si lze prohlédnout mezi 10. a 18. hod.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Záchranáři hledají svědky víkendové události – napadení samice labutě

K napadení samice labutě velké z hnízdícího páru na Pekelném rybníku u Vejprnic došlo v  sobotu (18. …