Domů / Plzeňský rozhled / Vše má svůj vyměřený čas – i pomocná technika v Bělé

Vše má svůj vyměřený čas – i pomocná technika v Bělé

Platí to  i o technice, kterou  město Bělá nad Radbuzou využívá pro poskytování služeb svým občanům a návštěvníkům. Jedná se zejména o nový traktor, který nahradil v místním lesním hospodářství ten, který „oslavil“ už deset let. Je navíc opatřen čelním nakladačem, rampovačem a zpevněním pro práci v lese. Pokud vše dobře dopadne, přibyde k němu v létě i nová vyvážecí souprava pro vyvážení a rozvoz dřeva.

Bělá nad Radbuzou

„Před dvěma lety jsme se rozloučili se starým autobusem a nahradili ho novým se 16 místy. Skoro osm let nám věrně sloužil dvaceti šesti místní autobus. Jeho čas se už také naplnil. V nejbližší době do města přijede nový, třiceti místní nově vybavený bus. Oba budou sloužit   našim dětem ze školy, sportovcům pro jejich soutěže na  cesty za zábavou i poučením pro všechny, kteří s námi pojedou. Přejeme řidičům i oběma busům mnoho šťastných kilometrů,“ říká starosta města Libor Picka.

Ing. Libor Picka

Další novinkou bude i komunální nosič nářadí, jež vystřídá letitou multikáru a další stroje na údržbu města a jeho zeleně. Jedná se o nosič nářadí, na něž bude možno navěsit plnohodnotnou zametací nástavbu pro údržbu komunikací i chodníků, sněhovou radlici i sypací nástavbu na zimní údržbu, boční mulčovací rameno, čelní mulčovač, a to vše v komfortním prostředí pro obsluhu. Stroj by se měl objevit v polovině roku.

„Jeho výběr nebyl snadný, navštívili jsme jednotlivé výrobní závody v Německu i Chorvatsku. Vlastní nosič je vyráběn v Irsku. Celé toto trvalo skoro dva roky. Opravdu se na tohoto pomocníka těšíme,“ dodal starosta.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Šumavský Mouřenec zve na prohlídky, ale i na koncerty

Naplno se  rozjelo v šumavském kostele svatého Mořice nad Annínem další Mouřenecké léto. V rámci 12. ročníku …