Domů / Plzeňský rozhled / Rokycany mají čtyři nové kontejnery na třídění textilu

Rokycany mají čtyři nové kontejnery na třídění textilu

Město  ve spolupráci s firmou TextilEco a.s., zabývající se sběrem a tříděním nepotřebných věcí, v Rokycanech   umístěny nové kontejnery na textil. Fungují tak, jak jsou občané zvyklí, mají pouze vylepšenou podobou kvůli novým funkcím, které teď musí navíc splňovat. Mapu všech rozmístěných kontejnerů naleznete také například na webových stránkách společnosti TextilEco a.s. (textil-eco.cz).

Chytré kontejnery nově obsahují dva úložné boxy. Do nich je možné zdarma adresně uložit nepotřebné věci, které nechcete úplně vyhodit přímo do sběrné části kontejneru, protože jsou stále pěkné, funkční a vhodné k dalšímu použití. 

V rámci nového projektu EKO-VÝZVA (eko-vyzva.cz) máte nyní možnost dostat za tyto kousky zaplaceno formou kreditů, které se připíší na zákaznický účet vedený na e-shopu Genesis (genesis-eshop.cz).

Tímto způsobem vytřídíte šatník, zbavíte se nenošených věcí či knih, ale zároveň na tom můžete i vydělat a do skříně něco nového za kredity opět pořídit. Ovšem není nutné za staré oblečení kupovat zase jen něco na sebe, jelikož na e-shopu najdete i knihy nebo drogerii pro každodenní použití, jejíž nabídka se neustále rozšiřuje – jsou to například čistící prostředky, tablety do myčky a další.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Šumavský Mouřenec zve na prohlídky, ale i na koncerty

Naplno se  rozjelo v šumavském kostele svatého Mořice nad Annínem další Mouřenecké léto. V rámci 12. ročníku …