Domů / Plzeňský rozhled / Všechny divadelní scény chystají překvapení pro své diváky

Všechny divadelní scény chystají překvapení pro své diváky

Divadlo J. K. Tyla v Plzni plánuje smělý start a představuje novinky sezóny 2021/2022.  Také muzikálový soubor chystá pro letošní sezónu dvě nové inscenace a jednu obnovenou premiéru. 

My fair lady, foto Martina Root

„Koronavirová krize zamíchala i s našimi plány a náš repertoár je nabitý nevyhranými inscenacemi. Nejenže Něco shnilého! a My Fair Lady se teprve nedávno dostaly před první diváky, ale také například American Idiot, který měl premiéru v únoru 2020, má za sebou jen několik málo repríz,“ přibližuje situaci v souboru jeho šéf Lumír Olšovský.

První muzikálovou novinkou sezóny 2021/2022 bude Sunset Boulevard podle stejnojmenného oscarového filmu s hudbou nejúspěšnějšího muzikálového skladatele všech dob Andrewa Lloyda Webbera. Tento titul divadlo uvádí jako  malý dárek k životnímu jubileu Stáni Topinkové Fořtové, která ztvární hlavní roli Normy Desmondové.

Po velkolepém příběhu o pomíjivosti slávy soubor nastuduje komorní dílo Fun Home. Česká premiéra tragikomického emotivního muzikálu podle autobiografického komiksového bestselleru Alison Bechdelové, jež vzpomíná na své dětství a pubertu a odhaluje zákulisí navenek dokonalé rodiny, byla kvůli pandemii přesunuta o rok, tedy z února 2021 na únor 2022. Závěrem sezóny potěší dětské diváky obnovená premiéra pohádky O Jeníčkovi a Mařence aneb Jak to dobře dopadlo.

Sunset Boulevard

V sezóně 2021/2022 budou moci diváci opět navštívit oblíbená Muzikálová matiné, v nichž se postupně představí se svými hosty Martin Holec, Venuše Zaoralová Dvořáková, Charlotte Režná a Martin Šefl, i být součástí 5. ročníku festivalu Na scénu!, díky kterému se mohou setkat s budoucími hvězdami muzikálového divadla nebo se zúčastnit doprovodného programu v podobě workshopů, přednášek a praktických lekcí určených nejen pro profesionály, ale i pro širokou veřejnost se zájmem o muzikálové divadlo.

Soubor v průběhu sezóny také nastuduje v podobě poloinscenované koncertní verze tři muzikály, které vzešly z projektu Intro ’21, určeného pro autory nových, dosud neuvedených děl. Projekt byl vyhlášen na konci roku 2020, celkově se do něj přihlásilo 34 muzikálů a v letošní sezóně pokračuje druhým ročníkem pod názvem Intro ’22.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Retro běh pro mizící druhy jako oslava výročí

Sportování a ochrana přírody, to vše se úspěšně  spojí v jedno, a to už  v …