Domů / Plzeňský rozhled / Vysvědčení si mohou vyzvednout u výdejního okénka

Vysvědčení si mohou vyzvednout u výdejního okénka

Plzeňská ZUŠ Trnka nabízí dětem, které se v uplynulém pololetí zúčastnily její prezenční i online výuky, jedinečnou příležitost vyzvednout si vysvědčení osobně u výdejního okénka. Okénko ze starého rámu na obraz, které zdobí záclonka a barevné žárovky, nainstalovali učitelé pouze pro tuto příležitost na vchod do školní budovy v Plzni – Doubravce. Fungovat bude od 1. do 5. února, každý pedagog ale pozve své žáky na určitý čas, aby byla dodržena bezpečnostní opatření proti šíření koronaviru. Osobní vyzvednutí je dobrovolné a na děti bude kromě vysvědčení čekat i slovní hodnocení a malý dárkový balíček.

ZUŠ Trnka zahájila online výuku už na jaře jako jedna z prvních škol a v distanční formě nadále pokračuje v obou svých oborech, výtvarném i dramatickém. Škola během podzimu vytvořila dvě video studia, ze kterých se vysílá i pro šest skupin žáků denně. Každého učitele snímají dvě kamery, aby bylo detailně vidět, co a jak v dané chvíli kreslí, modeluje či animuje. I přes to, že škola online velmi dobře funguje a děti doma úspěšně tvoří, osobní kontakt s nimi učitelům citelně chybí.

ZUŠ Trnka – výdejní okénko

„Hledali jsme možnost, jak děti v jejich další tvorbě povzbudit a zároveň dodržet všechna protiepidemická opatření. Vždycky nás bavily happeningy a věříme, že naše obdoba restauračního okénka děti i rodiče pobaví a potěší,“ vysvětluje ředitelka ZUŠ Trnka Daša Nesvedová.

Ani v pandemické době děti nepřijdou o krátké slovní hodnocení, které je v ZUŠ Trnka zvykem přikládat k vysvědčení. Učitel každého žáka individuálně zhodnotí, shrne jeho úspěchy a pochválí ho. U výdejního okénka navíc na každé z dětí čeká balíček, ve kterém najde to, co mu doma k tvorbě chybí. Keramici dostanou například hlínu, výtvarníci zase měkké tužky či barvy.

„Chceme děti vyburcovat, aby se zvedly od počítačů a šly se s rodiči na chvíli projít. Doufáme, že velmi omezený osobní kontakt u výdejního okénka nám všem zase trochu dobije baterky,“ říká učitel oboru animační tvorba Jan Příhoda.

 

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Záchranáři hledají svědky víkendové události – napadení samice labutě

K napadení samice labutě velké z hnízdícího páru na Pekelném rybníku u Vejprnic došlo v  sobotu (18. …