Domů / Plzeňský rozhled / Vzducholoď má díky evropské dotaci zelenou v Rubešově 21

Vzducholoď má díky evropské dotaci zelenou v Rubešově 21

Nízkoprahový klub pro děti a mládež Vzducholoď získá nové prostory po rozsáhlé rekonstrukci městského nebytového prostoru v Rubešově ulici č. 21. Realizován bude za finanční podpory Evropské unie prostřednictvím nástroje ITI (Integrované teritoriální investice) Plzeňské aglomerace.  

Výše dotace činí 3,57 milionu korun. Zbylou část ve výši 2,93 milionu korun poskytne město Plzeň ze svého rozpočtu. Tyto prostředky jsou už blokovány ve Fondu města Plzně pro kofinancování dotovaných projektů a v této blokaci je už zahrnuto i 900 tisíc korun od Městského obvodu Plzeň 2. Počítáme s tím, že po rozsáhlé rekonstrukci budou prostory sloužit Salesiánskému středisku mládeže, které v nich bude provozovat nízkoprahový klub Vzducholoď,“ uvedla radní města Plzně pro oblast bytovou včetně sociálního a dostupného bydlení Světlana Budková.

NZDM Vzducholoď se prostřednictvím kontaktní práce věnuje poradenství, výchovně-vzdělávacím aktivitám a preventivním programům pro mladé lidi ve věku 11 až 19 let. Jeho pracovníci jim pomáhají řešit především problémy a situace, které vyplývají z dospívání. Nabízejí mladým lidem volnočasové aktivity, pořádají pro ně besedy i výlety, pomáhají se zprostředkováním brigád, s jednáním s institucemi a dalšími záležitostmi. Klub je bezplatný, otevřený všem, kdo se ocitli v nepříznivé sociální situaci.

Město Plzeň už má projekt na rozsáhlou rekonstrukci připravený, chce ho zahájit i dokončit během letošního roku. Jsou v něm zahrnuty tyto položky: sanace zavlhlého zdiva, vybourání kompletní vrstvy podlahy na nosnou konstrukci a položení nových vrstev, dispoziční úpravy včetně výstavby nového WC, úprava stávajících WC a úklidové komory, nové elektroinstalace, nové vytápění včetně osazení nového plynového kondenzačního kotle, kompletní nové omítky či obklady stěn ve všech místnostech, osazení novými dveřmi a okny včetně předokenních mříží, vybavení novým nábytkem včetně občerstvovacího pultu.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Podíl osob pod hranicí ohrožení příjmovou chudobou vloni mírně klesl

Čisté peněžní příjmy českých domácností vzrostly v roce 2022 meziročně o 7,7 %, reálně však …