Domů / Plzeňský rozhled / Za titul darovala Plzeň šek na podporu mládežnického fotbalu

Za titul darovala Plzeň šek na podporu mládežnického fotbalu

Za získání nejvyššího titulu v tuzemské fotbalové extralize a reprezentaci západočeské metropole v České republice i zahraničí poděkovalo vedení města Plzně ve čtvrtek 23. června 2022 hráčům i vedení klubu FC Viktoria Plzeň. Při slavnostním setkání v obřadní síni plzeňské radnice předali primátor Pavel Šindelář a jeho náměstek David Šlouf zástupcům klubu symbolický šek ve výši 300 tisíc korun, který představuje finanční dotaci pro Viktorii Plzeň – fotbal, z. s., na podporu mládežnických družstev plzeňské Viktorie. FC Viktoria Plzeň získala v letošním ročníku Fortuna ligy svůj šestý mistrovský titul a celkově je druhým nejúspěšnějším klubem v republice v počtu získaných vítězství.  

„Dovolte mi, aby vás přivítal v krásném prostředí plzeňské radnice. To, co zde v obřadní síni vidíme, znamená jediné – že jste v tomto roce byli nejlepší a tento úspěch jste dokázali zopakovat pošesté. Město Plzeň si vašeho úspěchu velmi váží. Propagace, kterou fotbalový klub městu poskytuje, je nedocenitelná. Děkujeme vám za to, jsme na vás velmi hrdí. A pevně věřím, že k letošnímu šestému titulu přibydou další,“ uvedl primátor města Pavel Šindelář a popřál hráčům úspěšné tréninky a přípravu na další sezonu.

Poděkování a společného setkání se za město Plzeň zúčastnili jeho další představitelé – první náměstek primátora Roman Zarzycký, náměstek David Šlouf a dva členové Rady města Plzně Lucie Kantorová a Vlastimil Gola. 

„Děkuji za milé přivítání v těchto prostorách plzeňské radnice. Jsem velmi rád, že za uplynulých 11 let jsem zde při přijetí vždy po získání titulů ani jednou nechyběl. Nesmírně si vážím toho, že společně můžeme oslavit šestý, troufám si říct nejtěžší titul, který jsme získali. Nebylo by to určitě možné bez podpory, kterou nám město Plzeň poskytuje. Ať už jde o dostavbu fotbalového stadionu nebo vznik fotbalové akademie, kde mohou naše děti trénovat a rozvíjet svůj talent. Za náš úspěch můžete i vy a my v létě uděláme vše pro to, abychom Plzeň dál hrdě reprezentovali a abychom do Plzně vrátili evropské poháry,“ řekl generální ředitel klubu Adolf Šádek a předal primátorovi dar – velkoformátový obraz složený z fotografií hráčů a představitelů FC Viktoria Plzeň.

Při slavnostním setkání promluvil také kapitán hráčů Lukáš Hejda. Ten potvrdil slova Adolfa Šádka, že zisk tohoto titulu byl zatím v historii klubu nejtěžší. „Moc se s námi v sezoně nepočítalo, o to cennější pak bylo vítězství, kterého jsme dosáhli. Naším dalším cílem je hrát poháry, dostat se do Ligy mistrů je pro nás velká výzva,“ doplnil Lukáš Hejda.

Hráči FC Viktoria Plzeň za necelý měsíc sehrají tři předkola evropských pohárů. Podle výsledků jednotlivých zápasů se může klub zařadit do Ligy mistrů, Evropské nebo Konferenční ligy UEFA.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Pojďte s námi do přírody s kalendářem a přehledem akcí na letošní rok

Chodíte rádi do přírody? V Kalendáři akcí „Pojďte s námi do přírody 2024!“ naleznete seznam …