Domů / Plzeňský rozhled / Divadelní léto pod plzeňským nebem zítra s premiérou

Divadelní léto pod plzeňským nebem zítra s premiérou

Premiéra špionážní detektivní komedie „39 stupňů“, letošní žhavé novinky festivalu Divadelní léto pod plzeňským nebem, se odehraje už zítra, tedy ve čtvrtek 15. června. V napínavém příběhu ve stylu film noir účinkují Jan Meduna, Jan Holík, Eva Leimbergerová a Tomsa Legierski. Komedie „39 stupňů“ se bude na scéně v Proluce v Křižíkových sadech hrát až do 28. června.

detektivní komedie „39 stupňů“

Divadelní léto pod plzeňským nebem se letošním 16. ročníkem s diváky loučí a v podobě, v jaké ho od roku 2008 znají, se odehraje naposledy. Reagujeme na vývoj společenské situace. V době před covidem bylo divadelní představení pod nejvyšším stropem světa ojedinělým zážitkem, v posledních letech se ale otevřela celá řada letních scén. Chceme proto našim divákům přinést opět něco nového. Již nyní připravujeme divadelní projekt, který bude, stejně jako Divadelní léto, ušit na míru městu Plzni, tentokrát budeme ale hrát v interiérech zajímavých budov,“ prozradila Marcela Mašínová, ředitelka Divadelního léta pod plzeňským nebem.

Komedie „39 stupňů“ v režii Zdeňka Bartoše bude poslední v řadě premiér Divadelního léta. Diváci se mohou těšit na dramatický příběh plný napínavých scén, špionážní zápletku, milostné peripetie a také spoustu neotřelého humoru. Autorem oceňované hry je známý britský televizní komik, herec a dramatik Patrick Barlow, hra vznikla na základě stejnojmenného filmu Alfreda Hitchcocka z roku 1935, inspirovaného špionážním románem Johna Buchana.

V červenci zve festival Divadelní léto na reprízy loňské premiérové inscenace „Podivné odpoledne dr. Zvonka Burkeho“ v režii Šimona Dominika, se skvělou Dianou Tonikovou v titulní roli dr. Burkeho. Dále hrají Milan Šteindler, Michal Štěrba, Klára Kuchinková a Marek Mikulášek. Legendární komedie Ladislava Smočka se bude v Proluce hrát 10., 11., 12., 14. a 15. července.

Doprovodný program festivalu nabídne kromě večera „Jsme muzikál!“ také dvě představení studentů Konzervatoře Plzeň. Komedii „Uděláte mně to znova?“ z prostředí kliniky plastické chirurgie nastudoval s absolventy oboru Muzikálový zpěv režisér Lukáš Ondruš. V Proluce bude studentská inscenace k vidění 25. a 30. června od 20:30.

Jsme muzikál, foto Alžběta Huclová

Ani letos nebude na Divadelním létě chybět „Slam Poetry All Stars“, výjimečná exhibice se špičkou české scény se uskuteční 20. června od 20:30. Mezi účinkujícími budou Dr. Filipitch (mistr ČR 2017), Švéd (mistr ČR 2021), Dejv, Potopa Baša a další.

Pro malé umělce od čtyř let otevírá festival od 19. do 24. června „Divadelní dílny pro děti“. Na scéně v Proluce budou vždy od 15 do 17 hodin tvořit pod vedením kreativních lektorů. Podle programu se zaměří na improvizaci, rytmiku, scénografii nebo výrobu loutek.  

 

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Záchranáři hledají svědky víkendové události – napadení samice labutě

K napadení samice labutě velké z hnízdícího páru na Pekelném rybníku u Vejprnic došlo v  sobotu (18. …