Domů / Plzeňský rozhled / Dům v Tělocvičné ulici bude pro chráněné bydlení

Dům v Tělocvičné ulici bude pro chráněné bydlení

Projekt  s názvem Chráněné bydlení v Tělocvičné ulici 11 v Plzni schválili plzeňští zastupitelé. Město plánuje rekonstrukci tohoto domu, který byl dlouhá léta nevyužit. Zde upraví šest bytů na chráněné bydlení, včetně vybudování zázemí pro pracovníky sociální služby. Poskytovatelem služby bude organizace Ledovec, z. s. 

ilustrační foto

„Žádost o dotaci z Národního plánu obnovy (NPO) na tento projekt schválilo zastupitelstvo již v září 2022. V té době byl znám pouze odhad nákladů. Nyní po vyhotovení kompletní projektové dokumentace včetně položkového rozpočtu byly náklady zpřesněny a předpokládaná hodnota zakázky vychází na 19 milionů korun. Zároveň došlo i k navýšení předpokládané dotace z NPO, která může dosáhnout až na 15, 3 milionu korun,“ vysvětlila Světlana Budková, radní města Plzně pro oblast bytovou včetně sociálního a dostupného bydlení s tím, že realizace projektu je plánovaná na roky 2024–2025 v závislosti na přiznané dotaci.

Chráněné bydlení je sociální služba poskytovaná dle zákona o sociálních službách. Cílem je poskytovat po časově omezenou dobu podporu a zázemí uživatelům se zdravotním znevýhodněním.  Tak má klient možnost získat a upevnit si dovednosti spojené s životem v přirozených podmínkách a začlenit se do společnosti. Rekonstrukce v Tělocvičné 11 a vybudování nových kapacit včetně zázemí pro pracovníky nám umožní tuto službu klientům dlouhodobě poskytovat. Lůžka vybudovaná v rámci tohoto projektu se budou podobat samostatným bytovým jednotkám, které poskytnou uživatelům dostatek soukromí.

 

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Nejvíce trestných činů v kraji bylo v okrese Plzeň-město – 45,9 %

V Plzeňském kraji bylo v roce 2023 registrováno méně trestných činů než v předchozím roce. Nejvýraznější trestná činnost …