Domů / Plzeňský rozhled / Finance základkám na opravy sportovních zařízení

Finance základkám na opravy sportovních zařízení

Deset milionů korun na opravu, údržbu a rekonstrukci sportovišť  rozdělí radnice mezi plzeňské základní školy. Finance obdrží 4. ZŠ, 7. ZŠ a MŠ, 13. ZŠ, 21. ZŠ a 28. ZŠ.  Celkem 2,7 milionu korun dostane 4. ZŠ v Kralovické ulici na Lochotíně na kompletní rekonstrukci podlahy tělocvičny včetně ochranného obložení stěn. 

„Povrch podlahy byl již poškozený, popraskaný a odřený. Po letních událostech, kdy během rekonstrukce střech došlo při vydatných deštích k vytopení téměř celé budovy a zvlhnutí podlahových izolací, se jeho stav ještě zhoršil,“ konstatovala Lucie Kantorová, náměstkyně primátora pro oblast školství a cestovního ruchu.

Částku  1,5 milionu korun obdrží  7. ZŠ a MŠ na Vinicích na kompletní rekonstrukci krytého sportoviště, na výměnu umělého povrchu, opravu podkladního betonu včetně izolace a opravu stěn a jejich obložení. Čtvrt milionu korun poskytne město Plzeň 13. ZŠ na Doubravce na opravu povrchu běžecké dráhy. 

Na generální opravu povrchu atletické dráhy na 21. ZŠ na Slovanech vyčlenil odbor školství 2,55 milionu korun. Dráha je na několika místech poškozena prorůstajícími kořeny stromů, což může být pro žáky nebezpečné. Celkové náklady na opravu činí 4 miliony korun, kdy škola cenu dofinancuje z fondu investic.  Rada města Plzně rovněž souhlasila s poskytnutím tří milionů korun 28. ZŠ v Lobzích na opravu havarijního stavu malé tělocvičny, sousedící nářaďovny a lezecké stěny.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Ve Spáleném Poříčí budou sletové sokolské skladby

Přijďte podpořit Sokoly ze širokého okolí jižního Plzeňska. Už zítra – v neděli 26. 5. 2024 …