Domů / Plzeňský rozhled / ForCity Plus putuje do Bratislavy

ForCity Plus putuje do Bratislavy

Plzeňská Škodovka úspěšně zakončila jeden z nejdůležitějších zahraničních projektů pro slovenské hlavní město. Škoda Transportation v minulých dnech předala do Bratislavy poslední ze série celkem šedesáti moderních vozidel ForCity Plus v jednosměrné i obousměrné variantě.
„Nové tramvaje výrazně zvyšují komfort cestování v Bratislavě. I díky modernizaci vozového parku spokojenost cestujících s MHD roste. Do konce dubna by všechny nové tramvaje měly sloužit v provozu s cestujícími,“ uvedl ředitel divize Elektrické dráhy Dopravního podniku Bratislava Roman Masár, který ocenil i profesionální spolupráci se škodováckými odborníky.
„Jsme potěšeni, že jsme předali všech šedesát nových tramvají v termínu. První vozy byly představeny a uvedeny do zkušebního provozu v Bratislavě před více než rokem v listopadu 2014 a od té doby již naše tramvaje završily více než jeden milion ujetých kilometrů v běžném provozu s cestujícími,“ říká Václav Petr, projektový manažer Škoda Transportation.
Pětičlánkové tramvaje ForCity Plus jsou dodávány zákazníkovi ve dvou provedeních o délce 32,5 m a šířce necelých 2,5 m. Všechna bratislavská vozidla jsou určena pro rozchod 1000 mm a jejich koncové podvozky jsou plně otočné. Maximální provozní rychlost vozů je 65 km/h. „S našimi tramvajemi v moderním designu jsou v Bratislavě velmi spokojeni. Vozidla nabízejí dostatek místa pro až 350 cestujících, klimatizaci, vhodné umístění zádržných systémů, výklopnou plošinu pro cestující se sníženou pohyblivostí, přehledný audiovizuální, informační a kamerový systém a také zařízení pro hlasovou komunikaci mezi nevidomými cestujícími a řidičem,“ doplňuje Jaromír Jelínek, Vice president Sales Škoda Transportation.
Škoda Transportation loni zakončila několik dalších dodávek moderních tramvají ForCity, konkrétně 72 vozů ForCity Classic pro tureckou Konyu a 31 vozidel pro maďarské město Miskolc. V současnosti společnost pracuje například na více než třiceti nejmodernějších tramvají ForCity Alfa pro pražský dopravní podnik vybavených mimo jiné klimatizací a Wi-Fi a na dvaceti vozidlech pro Brno. Před měsícem navíc zahájily běžný provoz s cestujícími tramvaje 27T v čínském městě Qingdao. Byly vyvinuté pro čínský trh ve spolupráci mezi Škodou Transportation a čínskou společností CRRC Qingdao Sifang.

BIO Martin Myška

Mohlo by vás zajímat

Pojďte s námi do přírody s kalendářem a přehledem akcí na letošní rok

Chodíte rádi do přírody? V Kalendáři akcí „Pojďte s námi do přírody 2024!“ naleznete seznam …