Domů / Plzeňský rozhled / V Bad Birnbachu je zdraví na prvním místě

V Bad Birnbachu je zdraví na prvním místě

Vybavena propagačními materiály přímo z kanceláře primátora města Plzně, krajského úřadu a Plzeňského Prazdroje jsem vyrazila do bavorského lázeňského městečka Bad Birnbach. Pozvání znělo na „Den cestovního ruchu v regionu Rottal-Inn“, který byl spojen se Dnem piva. A to musí každý uznat, že takovou událost si občan Plzně nemůže nechat ujít. Cesta proto směřuje na jihovýchod Dolního Bavorska, kde mezi řekami Dunaj, Rott a Inn neúnavně už více než 40 let vyvěrá z nitra země termální až 70°C horký léčivý pramen. A právě v tomto kraji se nacházejí termální venkovské lázně Bad Birnbach – cíl mé cesty.

„Úspěch v cestovním ruchu není dán pouze tím, že jdou poskytovatelé služeb s dobou. Ale je  důležité, aby vnímali požadavky svých hostů, vycházeli jim vstříc a pravidelně je informovali o aktuálních nabídkách,“ sdělil před zahájením 1. místního veletrhu cestovního ruchu zemský radní Michael Fahmüller.

Skvěle si odpočinout, uvolnit své tělo, dobře se najíst… a poznat něco nového. To vše nabízí Bad Birnbach – ROTTAL TERME Lázně v Bavorsku, které mají 31 venkovních a vnitřních bazénů, 2600 m2 vodní plochy. V těchto venkovních bazénech si  hosté mohou po celý rok užívat léčivou vodu o příjemné teplotě 26 –40°C a přitom se  kochat nádherným výhledem na louky podél řeky Rott na jihu a na vršky obklopující  Bad Birnbach. Termální voda se získává z 1 618 m hlubokého pramene. Účinek místní léčivé vody je vědecky prokázán a znamenitě se hodí k léčbě onemocnění páteře a kloubů. V lázních mají ty nejlepší terapeuty a dokonce vlastní odbornou školu pro terapeuty, maséry a lázeňské plavčíky, která se těší skvělé pověsti.

Lázně nabízejí širokou škálu lázeňských služeb, včetně velmi kvalitního ubytování. Moderní hotelový komplex úžasně zapadá do venkovského konceptu jinak nedotčené bavorské obce. Ať už svou dovolenou chcete strávit v soukromí apartmánů a penzionů či v pohodlí čtyřhvězdičkového hotelu, všem hostům  splní prakticky jakékoli přání. Místní obyvatelé jsou obzvláště hrdí na to, že  navzdory úspěšnému rozvoji obce je věž místního kostela stále jejím nejvyšším bodem.

„Naši hosté k nám přicházejí především kvůli atraktivitě lázní Rottal Terme. Kromě toho  využívají   přírodních krás údolí kolem řeky Rott a husté sítě stezek pro nordic walking, pěší turistiku, jogging i cykloturistiku. Člověk nemusí hned trénovat jako na olympiádu, ovšem trochu pohybu nikdy neuškodí. A díky  cvičebnám s nejmodernějšími posilovacími stroji můžete  v Bad Birnbachu „odolávat“ i nejchmurnějšímu počasí,“ zdůraznil starosta lázní Bad Birnbachu Josef Hasenberger. 

BIO Martin Myška

Mohlo by vás zajímat

Nejvíce trestných činů v kraji bylo v okrese Plzeň-město – 45,9 %

V Plzeňském kraji bylo v roce 2023 registrováno méně trestných činů než v předchozím roce. Nejvýraznější trestná činnost …