Domů / Plzeňský rozhled / Kuřecí maso i pro sportovce, ale nejenom pro ně

Kuřecí maso i pro sportovce, ale nejenom pro ně

S příchodem nového roku se většina lidí zamýšlí nad tím, co udělat dobrého pro své zdraví. Jedni se rozhodnou hubnout, druzí by rádi vytvarovali postavu a zapracovali na svém svalstvu. V obou případech pomáhá nejen vhodný trénink, ale i správná životospráva a pestrá vyvážená strava. Konzumace kuřecího a krůtího masa může být jednou z nejlepších možností, protože vykazuje nízkou energetickou hodnotu a přesto představuje bohatý zdroj bílkovin, minerálních látek, vitamínů.
Proč právě kuřecí maso?
Kuřecí maso je jemné, křehké, lehce stravitelné a můžete jej lehce kombinovat s různými přísadami a potravinami. Obsahuje průměrně 16-22 % bílkovin a pouhých 4-6 % tuku. Kromě toho, že bílkoviny obsažené v kuřecím mase jsou lehce stravitelné, obsahuje maso vyšší podíl nenasycených mastných kyselin a je zdrojem vitamínů skupiny B a vitamínů rozpustných v tucích A a D. Je také zdrojem železa, vápníku, sodíku, fosforu, hořčíku a zinku.

Kuřecí maso i pro sportovce
Milan Šádek je český profesionální kulturista, který se na podzim loňského roku umístil na
5. místě ve čtvrtém ročníku třetí největší profesionální kulturistické soutěže na světě – EVLS Prague Pro 2015. Toto umístění patří k jeho nejlepším a díky němu se zařadil mezi světovou špičku v kulturistice. Na to, abyste se dostali do požadované formy, musíte znát dokonale své tělo. Respektive to, jak funguje. Pokud si nejste jisti správným postupem, poraďte se s profesionálem, který vám sestaví nejen trénink na míru, ale i správný jídelníček. „Spousta lidí se mne ptá, jaký podíl má na úspěchu strava a jaký trénink. Já vždy říkám 100 % strava, 100 % trénink a 100 % odpočinek. Jedno bez druhého zkrátka nejde,“ říká Milan Šádek. Mezi jeho sponzory patří i Drůbežářský závod Klatovy, který mu dodává potřebné množství čerstvého kuřecího masa.
Právě kuřecí maso v tomto sportu patří mezi nejvíce konzumované. Kolik kuřecího masa sní za den profesionál? Záleží, v jakém tréninkovém období se nachází, ale průměrně se množství pohybuje od 0,5 do 1 kg masa na den. „Záleží samozřejmě i na přípravě masa. Nejčastěji jej upravuji na páře nebo malém množství kokosového či olivového oleje,“ dodává Milan Šádek.

Kuřecí výrobky bez nežádoucích látek, které zatěžují lidský organismus
Kromě čerstvého kuřecího masa, které je vhodně a co nejšetrněji připraveno, lze konzumovat i vybrané kuřecí výrobky, které obsahují vysoký podíl masa, nízký podíl tuku a jsou bez nežádoucích přidaných chemických látek, jako jsou konzervanty, dusitany a barviva. Drůbežářský závod Klatovy, který je druhým největším zpracovatelem kuřecího masa a výrobcem uzenin z kuřecího masa v České republice, se na výrobu takovýchto produktů specializuje. Do EXTRA řady těchto výrobků patří například Kuřecí šunka bez E, Kuřecí šunkový salám EXTRA bez E, Kuřecí párky libové EXTRA bez E či Kuřecí klobása EXTRA bez E.
     
 

BIO Martin Myška

Mohlo by vás zajímat

Kraj zaplatí dopravu na vybraná představení DJKT

V rámci projektu „Kultura občanům regionu“ pro divadelní sezonu podzim 2024 – jaro 2025 schválila krajská …