Domů / Plzeňský rozhled / Květiny z chmelnice udělaly radost seniorům

Květiny z chmelnice udělaly radost seniorům

Dvě stě květináčů s netradiční náplní, lučními květinami a rostlinami chmele, zdobí nově balkony ve dvou domovech seniorů v Klatovech a Plzni. Prostřednictvím prospěšné společnosti ADRA je věnoval Plzeňský Prazdroj. To vše v rámci nového projektu Kytky pro chmel. Jde o návrat k tradičním principům regenerativního zemědělství známým z dob našich babiček a dědečků.

Luční květiny vykvetly letos přímo na několika chmelnicích na Žatecku. „Vysázeli jsme je tam proto, aby pomohly vyživovat pole, zadržovaly v půdě vláhu a zabránily její erozi. Podobně to kdysi dělali právě naši předci. My jsme se jejich zkušenostmi inspirovali, abychom pomohli českému chmelu čelit výkyvům počasí a změně klimatu. A jako poděkování za tuhle inspiraci jsme předali babičkám a dědečkům v domovech pro seniory kytky a také chmelové rostliny. Věříme, že oživí místa, kde žijí, a péče o kytičky jim udělá radost,“ říká Ivan Tučník, manažer udržitelnosti Plzeňského Prazdroje.

Květináče s rostlinami heřmánku, chmele a vikve seté, které vyrostly na chmelnicích skupiny Arix Czech Hop, převzali senioři z Domova Čtyřlístek v Plzni a v Penzionu pro seniory v Klatovech.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Záchranáři hledají svědky víkendové události – napadení samice labutě

K napadení samice labutě velké z hnízdícího páru na Pekelném rybníku u Vejprnic došlo v  sobotu (18. …