Domů / Plzeňský rozhled / Mirošov je skvělým tipem na léto, i na to kulturní!

Mirošov je skvělým tipem na léto, i na to kulturní!

Pomalu se stává tradicí festival Mirošovské kulturní léto. Ten se letos skládá ze tří akcí a město Mirošov jej pořádá společně se spolkem Dobroslav. Už 25. července se v areálu mirošovské sokolovny představí Poetické divadlo z Plzně s vystoupením Kabaret svět. Těšit se můžete na příjemnou hudbu i lehký humor v podání Andrey Řeháčkové a Jiřího Hlobila.

Na stejné místo přijede 10. srpna spisovatelka a vydavatelka Jana Semelková. Bude tu nejen číst některé ze svých pohádek, ale i podepisovat své knihy. To aby dětem nebylo tolik líto, že už mají více než polovinu prázdnin už za sebou. Mirošovské kulturní léto zakončí 24. srpna koncert Od operety k muzikálu, který se bude konat v nových prostorách mirošovské radnice. Se známými melodiemi tu vystoupí sopranistka Jana Štěrbová Vébrová s doprovodem Štěpána Slavíka. Hostem bude Kristýna Štychová.

A děti nepřijdou zkrátka ani na samotném konci prázdnin. Rozloučení s nimi si mohou užít na stezce s úkoly od opravdových superhrdinů. Ti budou na hrázi Cihelského rybníka a v jeho okolí na malé soutěžící čekat v sobotu 2. září po poledni. V Mirošově to v létě prostě žije!

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Obrazy, které si hrají s fantazií, na Nové scéně DJKT

Plzeňské Divadlo J. K. Tyla nabídlo své stěny obrazům Michaeli  Rittsteinovi, který letos v září oslaví …