Domů / Plzeňský rozhled / Lovečtí dravci přímo v akci byli k vidění kolem Drozdova

Lovečtí dravci přímo v akci byli k vidění kolem Drozdova

Nelovíme pro kořist, ale pro všechno to krásné při lovu. Tak by se jednoznačně dalo  charakterizovat  sokolnické setkání rokycanského střediska, které každoročně přivítá do svých řad několik nových zájemců o lov či chovatelství. A je sympatické, že jsou to lidé nejrůznějšího věku i povolání. Podzimní sokolnické lovy pořádané rokycanským střediskem Klubu sokolníků Českomoravské myslivecké jednoty v Drozdově na rozhraní Plzeňského a Středočeského kraje mají svojí dlouholetou tradici.  

Dopolední program obsahoval lov s králem nebes – orlem skalním. Petr Moulis pokoušel lovecké štěstí v dobře zazvěřené honitbě. A povedlo se. Orlí samice ulovila průběrný kus srnčí zvěře. Jednalo se tedy o správný odlov jedince, který není vhodný do dalšího chovu. S využitím orla tak proběhl ten nejpřirozenější lov, přičemž s orlem skalním lze ulovit nejen srnčí zvěř, ale i zajíce či lišku.  Při relativně krásném počasí byli v okolí Drozdova k vidění raroh velký, sokol stěhovavý, káně Harrisova a také již zmiňovaný orel skalní. Právě ten vzbuzoval nejen obdiv, ale i respekt. 

„Kromě sokolníků rokycanského střediska a jejich hostů, několika zájemců o sokolnictví i myslivců se této významné akce zúčastnili i zástupci laické veřejnosti, což svědčí o atraktivnosti tohoto zvláštního způsobu lovu. A zcela jistě nelitovali. Všichni totiž mohli obdivovat dravce při lovu v honitbě Mysliveckého spolku Holý vrch Drozdov, která hospodaří na více než tisícovce hektarech. O tuto krásnou honitbu, v níž převládá výskyt zvěře srnčí, černé i vysoké, se aktivně starají všichni členové spolku, jehož zázemí je právě v dobře udržovaném areálu pod lesem. Zde se také koncentrují i další aktivity místního seskupení, jehož náplní je především chov a ochrana zvěře okolo Drozdov,“ doplnil Pavel Moulis, vedoucí sokolnického střediska Rokycany.  Fotografie Mgr. Karla Brože

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Ve Spáleném Poříčí budou sletové sokolské skladby

Přijďte podpořit Sokoly ze širokého okolí jižního Plzeňska. Už zítra – v neděli 26. 5. 2024 …