Domů / Plzeňský rozhled / Na Špičáku až na vrchol

Na Špičáku až na vrchol

Na Špičáku se až do soboty 8. února závodí v obřím slalomu „… až na vrchol“. Podmínka je jediná – nemít závodní licenci. 

Šumavský Špičák se od zítřka 5.2.do soboty 9.2. stane druhou republikovou zastávkou  v sérii sedmi závodů – „S ČT Sport na vrchol.“ Zúčastnit se ho mohou všichni amatérští lyžaři a konkrétně na Špičáku se pojede obří slalom na sjezdovce Spodní Šance. Děti pak tady mají od čtvrtka 6.2. postavenu svoji slalomovou trať.     
„ Na Spodní Šanci jsme díky zasněžování připravili parádní sněhové podmínky i zajímavou trať. Jde o zpestření zimní sezony, které někteří účastníci berou velmi vážně. V předchozích dnech jsme obdrželi několik žádostí, zda si smí dopředu projít vytýčenou trasu obřího slalomu,“ říká s úsměvem spolumajitel Ski&Bike Špičák Vladimír Kasík. „Výhodu má ale určitě ten, kdo už něco natrénoval na našem měřeném slalomu, který jsme nedávno nově otevřeli právě na této sjezdovce,“ dodal.
Registrace k závodu začínají každý den od 9:00 hodin, start je v 10:00, závodí se vždy do 14 hodin. Neplatí se žádné startovné. Do finále každého dne, které začne od 14:00 hodin, postupují nejrychlejší 3 muži a 3 ženy. Všichni vítězové jednotlivých dnů postupují nejprve do semifinále ve Špindlerově Mlýně a následně 5 nejlepších mužů a žen do finále.  Odměnou pro vítěze  je účast v pětidenním závodním kempu během semifinále  a následně  finálový závod (28.-29.3.), který je součástí MČR v alpských disciplínách, kde jejich soupeři budou i reprezentanti ČR v obřím slalomu.

BIO Martin Myška

Mohlo by vás zajímat

Informace o vodě ve Velkém boleveckém rybníce nyní najdete na webu

Výšku hladiny, množství dočerpané vody z Berounky i aktuální teplotu vody při hladině si nyní mohou …