Domů / Plzeňský rozhled / Neznámý pachatel zaútočil na Pirátské centrum

Neznámý pachatel zaútočil na Pirátské centrum

Piráti chtějí poznat útočníka, který v noci na 19. dubna  poničil jejich centrum. Neznámý pachatel zaútočil na Pirátské centrum v ulici U Zvonu v Plzni. Kamenem roztříštil okno a černým sprejem počmáral výlohu. Piráti reagovali výzvou prostřednictvím sociálních sítí, aby útočník své názory přišel vyjádřit osobně v rámci diskuze.

“Takový útok je potvrzením, že naší práci děláme správně. Stavíme se za lidi, kazíme kmotrům kšefty, a možná někomu překážíme. Nás tohle určitě nezastraší,” říká plzeňský pirátský zastupitel  Pavel Bosák. “Jestli nám ale někdo chce sdělit svůj názor, ať nám to klidně přijde říct.  Nemusí zbaběle ničit majetek,” dodává.

“Od chvíle, kdy Piráti jasně vystoupili proti ruské agresi na Ukrajině, jsme zaznamenali nárůst projevů nenávisti, jako např. hanlivé nálepky na dveřích,” říká předseda krajského sdružení Pirátů Michal Ertl. “Vandalismus je patrně dalším z důsledků probíhající dezinformační kampaně,” vysvětluje.

Během útoku došlo ke zničení jednoho ze tří půlkruhových oken v průčelí domu. Znehodnocen byl rovněž grafický polep skla levé výlohy. Celková škoda zatím nebyla vyčíslena, ale bude se patrně pohybovat v desítkách tisíc.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Nejvíce trestných činů v kraji bylo v okrese Plzeň-město – 45,9 %

V Plzeňském kraji bylo v roce 2023 registrováno méně trestných činů než v předchozím roce. Nejvýraznější trestná činnost …