Domů / Plzeňský rozhled / Nový grant se týká úprav běžkařských stop a turistických tras

Nový grant se týká úprav běžkařských stop a turistických tras

Až půl milionu korun mohou nyní získat žadatelé ve zbrusu  novém grantu Nadace ČEZ nazvaném Úprava turistických tratí a běžeckých stop. Finanční  prostředky mohou být využity na zvelebení, údržbu, opravy, či zabezpečení turistických a běžkařských tras po celé České republice. První kolo příjmu žádostí končí 7. ledna 2024. Druhé pak proběhne během září 2024. Hlavním cílem grantu je podpořit zdravé sportovní aktivity a rozvoj turistického ruchu v regionech.   

V České republice je zhruba 44 tisíc kilometrů značených turistických a téměř 10 tisíc kilometrů běžkařských tras. Obcím, spolkům i neziskovým organizacím s jejich úpravou, údržbou a rozvojem nově pomůže grantové řízení Nadace ČEZ. Částku až do výše půl milionu korun mohou žadatelé použít například na obnovu značení, nové informační cedule, instalaci odpočívadel či odpadkových košů, ale třeba i na zakoupení sněžného skútru nebo čtyřkolky se zařízením na tvorbu běžeckých stop, případně dalšího technického a materiálového vybavení. První kolo příjmu žádostí běží od 1. prosince 2023 do 7. ledna 2024, druhé pak během září 2024.

„Turistika je nejrozšířenějším českým sportem vůbec a obliba běžeckého lyžování u široké veřejnosti každým rokem stoupá. Protože v Nadaci ČEZ dlouhodobě podporujeme zdravý pohyb a sportování v regionech, rozhodli jsme se vyhlásit nový grant zaměřený právě na tuto oblast. Doufáme, že díky investicím do obnovy a úpravy letních i zimních tras, si k pobytu v přírodě a objevování krás naší země najde cestu víc lidí. A věříme, že to prospěje i samotnému životnímu prostředí, když se lidé budou držet vyznačených cest a nechají jinde přírodu regenerovat,“ poznamenala ředitelka Nadace ČEZ Michaela Ziková.

Nadace ČEZ novým programem reaguje na sílící poptávku právě po příspěvcích na údržbu turistických a běžkařských tras, které doposud byly financovány v rámci grantu Podpora regionů. Na novém grantu spolupracuje nadace mj. se Svazem lyžařů ČR, který poskytuje odbornou garanci u žádostí zaměřených na běžecké stopy.

 

 

 

    

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Pojďte s námi do přírody s kalendářem a přehledem akcí na letošní rok

Chodíte rádi do přírody? V Kalendáři akcí „Pojďte s námi do přírody 2024!“ naleznete seznam …