Domů / Plzeňský rozhled / Osobnost Antonína Schauera v Refektáři jezuitské koleje

Osobnost Antonína Schauera v Refektáři jezuitské koleje

Zajímavou kulturní i historickou událost připravila Městská knihovna Klatovy v Refektáři jezuitské koleje. U příležitosti připomenutí památky velkého klatovského rodáka se ve dnech 18. – 19. ledna 2024 uskuteční mezinárodní konference k dějinám advokacie pod názvem „JUDr. Antonín Schauer a jeho doba“.

Ve spolupráci s městem Klatovy, Právnickou fakultou ZČU a dalšími institucemi jsou připraveny bloky příspěvků jak na téma konkrétní osobnosti Antonína Schauera, ale také z dějin nejenom klatovské advokacie. Podílet se na dvoudenním programu budou i studenti dějepisného semináře Gymnázia J. Vrchlického v Klatovech, a to příspěvkem nazvaným Antonín Schauer jako klatovský student.

Refektář jezuitské koleje Klatovy

Zájemci uslyší i přednášky na téma Práce advokáta Schauera pro knížecí rod Paarů, ale i z historie advokacie či „Klatovská justice a advokacie s přesahy“. Neméně zajímavý bude blok téma zaměřených na historii budov – klatovského soudu v kontextu díla architekta Bedřicha Bendelmayera, historické soudní budovy v západních Čechách nebo Klatovské justiční instituce v letech 1928–1949.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Ve Spáleném Poříčí budou sletové sokolské skladby

Přijďte podpořit Sokoly ze širokého okolí jižního Plzeňska. Už zítra – v neděli 26. 5. 2024 …