Domů / Plzeňský rozhled / Peníze pro záchranné stanice živočichů z krajské kasy

Peníze pro záchranné stanice živočichů z krajské kasy

Individuální krajskou dotaci za téměř 3,5 mil. korun získají   záchranné stanice živočichů na podporu svého provozu. Jde o ZO ČSOP Rokycany, která obdrží dotaci ve výši 400 200 Kč pro využití v rámci projektu Podpora záchranné stanice živočichů Rokycany, a ZO ČSOP – TOS záchranná stanice v Tachově, která obdrží dotaci 733 700 Kč.  

Další dvě dotace obdrží Dobrovolný ekologický spolek – ochrana ptactva, Plzeň, který v rámci projektu Podpora na provoz záchranné stanice Plzeň 2024 využije dotaci 1,07 mil. Kč. Částka 1,3 mil. Kč je pak určena pro ZO ČSOP Spálené Poříčí, a to na projekt Péče o handicapované živočichy v záchranné stanici živočichů ve Spáleném Poříčí v roce 2024.

„Tyto záchranné stanice pečují v rámci své činnosti o zraněné volně žijící živočichy. To znamená, že zajišťují péči o ně, ale i odchyt, deponaci, veterinární ošetření, nákup krmení a léčbu včetně nákladů na jejich zpětný návrat do volné přírody,“ vysvětluje náměstek hejtmana pro oblast životního prostředí a zemědělství Josef Bernard a dodává: „Součástí činnosti záchranných stanic je také environmentální vzdělávání a osvěta, kterou zabezpečují nejen ve svých prostorách ale i na školách.“

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Ve Spáleném Poříčí budou sletové sokolské skladby

Přijďte podpořit Sokoly ze širokého okolí jižního Plzeňska. Už zítra – v neděli 26. 5. 2024 …