Domů / Plzeňský rozhled / Plzeňští strážníci trénovali záchranu tonoucího

Plzeňští strážníci trénovali záchranu tonoucího

Společné cvičení strážníků Městské policie Plzeň a Vodní záchranné služby Českého červeného kříže se  uskutečnilo v plaveckém areálu SK Radbuza v Kozinově ulici. Tento výcvik záchrany tonoucích se konal již po šesté a tradičně nad tímto kurzem převzal záštitu Městský obvod Plzeň 3.

„Plzeň je městem se čtyřmi řekami, Borskou přehradou, Boleveckými rybníky a dalšími vodními plochami, a tak je jasné, že naši strážníci tento výcvik potřebují. Musíme si uvědomit, že bohužel je možné, že  právě  takové praktické znalosti budou potřebovat,“ říká starosta MO Plzeň 3 David Procházka.

V bazénu si strážníci vyzkoušeli nácvik záchrany tonoucího, manipulaci s topící se osobou či obranné chvaty ve vodě. To  vše měli možnost si názorně pod vedením a dohledem zkušených záchranářů   vyzkoušet. Na hladký chod tréninku dohlížel prezident SK Radbuza Luboš Ibrmajer, který vytvořil dobrovolně  trénujícím skvělé zázemí.

„Velmi děkuji Sportovnímu klubu Radbuza Plzeň, Vodní záchranné službě ČČK Plzeň i centrálnímu plzeňskému obvodu za to, že naši strážníci mohou tento výcvik absolvovat. Tento kurz byl pro zúčastněné obrovským přínosem. Vzhledem k velkému množství vodních ploch v západočeské metropoli je nezbytné, aby byli strážníci připraveni pomoci,“ doplnil velitel Městské police Plzeň Petr Nováček.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Obrazy, které si hrají s fantazií, na Nové scéně DJKT

Plzeňské Divadlo J. K. Tyla nabídlo své stěny obrazům Michaeli  Rittsteinovi, který letos v září oslaví …