Domů / Plzeňský rozhled / Začíná demolice dřevěných lávek v Husových sadech

Začíná demolice dřevěných lávek v Husových sadech

Dlouho očekávaná revitalizace Husových sadů a Kalvárie v Rokycanech, občanům známých spíše pod názvem Stráň, začala už v únoru.  Od úterý 11. dubna začaly samotné práce v oblasti křížové cesty a Kalvárie. Jednalo se o vlastní omezení v Husových sadech, a to zabezpečování vstupu pevnými zábranami na příjezdové cesty k velké lávce pod vyhlídkou.

Rokycanská Kalvárie

Ode dneška – 19. června – začne samotná demolice velké lávky, v dalším týdnu pak od 26. června bude následovat demolice malé lávky pod letištěm. Následně budou probíhat práce pro pilotáže. Městská radnice proto žádá občany, aby do revitalizovaných oblastí nevstupovali.

Na Kalvárii je již přemístěno první zastavení křížové cesty z travnaté plochy blízko rušné komunikace k nově vybudované dlážděné cestě, jako je tomu u ostatních zastavení. Cesta na Kalvárii bude dlážděna lomovým kamenem.

Rokycany revitalizaci připravují již od roku 2015. Jedná se o zelenou dominantu v severní části města, která je nejvýznamnější a nejrozsáhlejší plochou veřejné zeleně ve městě o výměře 23 hektarů. Náklady dosahují  18,9 milionu korun bez DPH. Hotovo by mělo být v březnu 2024.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Záchranáři hledají svědky víkendové události – napadení samice labutě

K napadení samice labutě velké z hnízdícího páru na Pekelném rybníku u Vejprnic došlo v  sobotu (18. …