Domů / Plzeňský rozhled / Pod drobnohledem se ocitly podniky nejenom v centru města

Pod drobnohledem se ocitly podniky nejenom v centru města

Kontrola dodržování aktuálně platných vládních opatření proti šíření nemoci COVID 19 byla hlavním tématem včerejší součinnostní akce pracovníků Krajské hygienické stanice Plzeň, strážníků Městské policie Plzeň a policistů ČR Městského ředitelství policie Plzeň.

Cílem kontrol zúčastněných složek byly především provozovny restauračních zařízení, přičemž bylo záměrem zjistit, zda se chovají restauratéři zodpovědně, dodržují povinnost nepřipustit ve vnitřních prostorách provozovny více hostů než je 50 procent kapacity míst k sezení pro zákazníky a také respektují zavírací dobu provozovny, kterou je od středy opět 20. hodina.

Strážníci společně s policisty v průběhu akce bedlivě sledovali, jak jsou dodržována i další restriktivní pravidla, a to zákaz pohybu bez roušek ve vnitřních prostorách staveb, povinnost nosit roušky na zastávkách veřejné dopravy a zákaz popíjení alkoholu na místech veřejnosti přístupných.

 Během pět a půl hodiny trvající součinnostní akce bylo zkontrolováno 130 podniků, 28 z nich zkontrolovali pracovníci Krajské hygienické stanice Plzeň a strážníci společně s policisty opakovaně. Zavírací dobu 20. hodiny nedodržela čtyři restaurační zařízení, tři případy z toho byly vyřešeny domluvou, zbylý bude postoupen správnímu orgánu.

Správnímu orgánu bude rovněž oznámeno podezření z porušení krizového opatření týkajícího se provozování stravovacích služeb a prodeje alkoholických nápojů, kdy bylo zjištěno, že obsluha za barovým pultem provozovny občerstvení v centru města prodává hostům k okamžité konzumaci jídlo a nápoje do kelímků, včetně alkoholických, které ve venkovním prostoru na místě rovnou konzumovali.

Hygienici si převzali k řešení záležitost podniku, kde nebyl respektován zákaz kouření uvnitř provozovny.

Domluvou vyřešili strážníci a policisté ještě čtyři desítky případů, kdy došlo k nedodržení povinnosti nošení roušek.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Obrazy, které si hrají s fantazií, na Nové scéně DJKT

Plzeňské Divadlo J. K. Tyla nabídlo své stěny obrazům Michaeli  Rittsteinovi, který letos v září oslaví …