Domů / Plzeňský rozhled / Rokycany postupně obměňují výsadbu v Palackého ulici

Rokycany postupně obměňují výsadbu v Palackého ulici

Výsadbu v mobilních nádobách v Palackého ulici v centru města postupně  obměňují pracovníci Odboru rozvoje města Městského úřadu Rokycany.  

„V některých nádobách byly pokryvné růže. Ty byly nedávno nahrazeny nápadně pestrou jarní květinovou výsadbou. Ve zbylých nádobách byly cibuloviny, konkrétně narcisy, případně s okrasnými keři (muchovníky). Byla by škoda se připravit o žlutou záplavu narcisů, čekali jsme proto, až odkvetou. Naopak muchovníky bylo třeba přesadit, dokud nejsou plně olistěné. Sazenice muchovníků byly přesazeny v rámci Rokycan například do ulice Matěje Šmolíka,“ vysvětlila Lucie Stehlíková z odboru rozvoje města, která má správu zeleně ve své gesci. 

To je také důvod, proč jsou nádoby v ulici Palackého   v současnosti prázdné – čekají totiž na novou letní květinovou výzdobu. Do této ulice budou opět vysázeny   například muchovníky, bude se samozřejmě jednat o nové sazenice, stejné velikosti.

Už na jaře město vysadilo kromě narcisů také pestrou skladbu jarních květin. Ta kromě Palackého ulice zdobila také Malé náměstí. Někteří lidé bohužel v Palackého ulici jarní výzdobu poničili či ukradli. Radnice věří, že při letní výsadbě se ničení květin už nebude opakovat.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Další šetření o používání informačních technologií odstartovalo

V tomto dubnovém týdnu začalo každoroční zjišťování  Českého statistického úřadu o používání informačních technologií v českých …