Domů / Plzeňský rozhled / Společné cesty v klatovském kostele sv. Vavřince

Společné cesty v klatovském kostele sv. Vavřince

Tento rok zahajuje Galerie Klatovy / Klenová a město Klatovy  výstavou nazvanou Společné cesty v klatovském kostele sv. Vavřince. Jedná se o její již druhou dekádu, a proto se nabízí zhodnocení  uplynulých deseti ročníků.  Vernisáž se koná  22. června  v 18 hodin, výstava potrvá do 23. 7. 2023. 

Výstavu připravilo stejně jako v minulých letech město Klatovy ve spolupráci s Galerií Klatovy / Klenová a po loňském ročníku, kdy se po dvouleté pauze představili i němečtí autoři z příhraničních oblastí Chamu a Zwieselu, se nyní zaměřuje především na tvůrce z Klatovska.

Letošní přehlídka je pojata jako bilanční ohlédnutí a dává prostor samotným autorům se   představit a říci,   čím se zabývají a co dělají a vlastními slovy  odprezentovat  jedno dílo, které během uplynulých deseti ročníků na Společných cestách vystavovali.  Za tímto účelem byly s výtvarníky předtočeny rozhovory, které si můžete přímo v kostele poslechnout během trvání celé výstavy, která se tak  prezentuje netradičně formou improvizovaného kina.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Obrazy, které si hrají s fantazií, na Nové scéně DJKT

Plzeňské Divadlo J. K. Tyla nabídlo své stěny obrazům Michaeli  Rittsteinovi, který letos v září oslaví …