Domů / Plzeňský rozhled / Neznámá zákoutí plzeňských dvorků už v květnu

Neznámá zákoutí plzeňských dvorků už v květnu

Od roku 2016 pořádá Nadace 700 let města Plzně akci Plzeňské dvorky. Pro veřejnost se na jeden den otevřou mnohdy neznámá zákoutí Plzně. Akce se setkala s velkým ohlasem veřejnosti a postupně získává také další rozměry. Např. městskou hrou Zažijte dvorky, programem na některých dvorcích. Více na www.plzenskedvorky.cz.

www.plzenskedvorky, Dominikánská 5

V letošním roce se   uskuteční v sobotu 19. května od 10:00 do 18:00. Vstupenky na jednotlivé prohlídky je možné zakoupit od 23. dubna 2018 v Muzeu strašidel (Hotel Central, nám. Republiky 33). V souvislosti s přípravou tohoto ročníku se organizační tým rozhodl nabídnout zájemcům další možnost nahlédnout do tajů města. Nadace spolu se Studijní a vědeckou knihovnou Plzeňského kraje připravila cyklus čtyř setkání a povídání právě o ne zcela přístupných krásných zákoutích historického centra města pod názvem Tajemství plzeňských dvorků.

www.plzenskedvorky, Sedláčkova 38

V úterý 17. dubna 2018 se uskuteční již čtvrté a také poslední setkání nad zajímavostmi a souvislostmi s architektkou Annou Hostičkovou a publicistou a historikem Davidem Růžičkou a to v 17:00 ve velké studovně SVK PK. Pavla Chocholová   dále pozve na jeden z dvorků, který se v letošním roce otevře poprvé, a najdete ho na adrese Tylova 33 v Informačně vzdělávacím středisku Plzeňského kraje. Na konci přednášky je   malé překvapení. Ochutnávku jednoho z vystoupení, která   čekají na Plzeňských dvorcích 19. května – zazpívá plzeňský pěvecký sbor Pilsen Voice.  Vstup na tuto akci je volný.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Pojďte s námi do přírody s kalendářem a přehledem akcí na letošní rok

Chodíte rádi do přírody? V Kalendáři akcí „Pojďte s námi do přírody 2024!“ naleznete seznam …