Domů / Plzeňský rozhled / Těžkooděnci, děkujeme vám za ochranu Plzně a jejích občanů

Těžkooděnci, děkujeme vám za ochranu Plzně a jejích občanů

Významné jubileum – 15. výročí vzniku Pořádkové jednotky Městské policie Plzeň – oslavili všichni její členové. Sešli se v Obřadní síni plzeňské radnice, kde převzali pamětní listy, plakety a další ocenění. 

Jsem rád, že mám možnost vám poděkovat za vaši práci. Jako členové pořádkové jednotky procházíte tvrdým výcvikem a taktickými cvičeními, abyste dokázali zajistit bezpečnost Plzeňanů v krizových situacích. Toho si velmi cením a děkuji Vám za to jako primátor a z minulých let také jako ředitel hokejového klubu, protože v rámci hokeje i fotbalu máte při rizikových zápasech své nezastupitelné místo,“ uvedl primátor města Plzně Roman Zarzycký.

Radní města pro Plzně pro oblast bezpečnosti a prevenci kriminality Jiří Winkelhöfer k tomu dodal: „Být členem pořádkové jednotky je náročné časově i fyzicky. Svou práci vykonáváte skvěle a musíte se udržovat ve výborné fyzické kondici. Děkujeme za vaši službu.“

Pořádková jednotka se za svoji éru působnosti stala nedílnou a pevnou součástí organizačních struktur Městské policie Plzeň. Nasazována je především na opatřeni při zajištění veřejného pořádku a bezpečnosti osob během sportovních akcí, pochodů a demonstrací. Ročně jsou v průměru její členové nasazováni do šedesáti bezpečnostních opatření. Jednotlivá družstva jsou složena ze strážníků obvodních služeben, které můžete vídat denně v ulicích jak při plnění běžných povinností řadového strážníka, tak i ve funkcích vedoucích pracovníků MP Plzeň.

Vaše práce je klíčová pro udržování bezpečnosti a veřejného pořádku v našem městě. Oddanost a profesionalita, kterou vždy prokazujete, jsou pro nás důkazem, že jste silný tým. Moc si vážím toho, co pro zajištění bezpečnosti občanů i ochranu majetku města děláte, chtěl bych vám za to poděkovat a do budoucna vám popřát mnoho úspěchů“, vyjádřil podporu členům pořádkové jednotky Petr Nováček, velitel městské policie.

 Být členem pořádkové jednotky vyžaduje píli a  náročnou fyzickou přípravu. S tím vším jsou spojena pravidelná taktická cvičení pro zdokonalení se ve zvládnutí mimořádných a krizových situací při bezpečnostních opatření. Jednotka tzv. těžkooděnců v současnosti čítá 27 členů.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Ve Spáleném Poříčí budou sletové sokolské skladby

Přijďte podpořit Sokoly ze širokého okolí jižního Plzeňska. Už zítra – v neděli 26. 5. 2024 …