Domů / Plzeňský rozhled / V Plzni budeme mít mistrovství v paralukostřelbě

V Plzni budeme mít mistrovství v paralukostřelbě

Radnice podpoří   sportovce z TJ Halma Plzeň nákupem 40 kusů terčovnic pro lukostřelbu a paralukostřelbu. Příspěvek ve výši 500 tisíc korun schválili zastupitelé. Sportovci materiální vybavení použijí například i při pořádání Mistrovství světa v paralukostřelbě, které bude v Plzni v příštím roce. Na území západočeské metropole se tento elitní závod uskuteční zcela poprvé. 

Lukostřelkyně Monika Továrnická

„Díky individuální investiční dotaci z rozpočtu magistrátního odboru sportu mohou sportovci TJ Halma Plzeň dál trénovat, závodit a pořádat soutěže i mezinárodní akce. Terčovnice, na které v roce 2017 přispělo město Plzeň, jsou za hranicí životnosti a klub je již nemůže plnohodnotně využívat,“ uvedl radní města Plzně pro oblast podpory sportu, mládeže a tělovýchovy Tomáš Morávek.

Nově zakoupené terčovnice poslouží pro pravidelnou přípravu lukostřeleckého oddílu TJ Halma Plzeň, zapůjčovány budou i ostatním lukostřeleckým klubům v Plzni a v neposlední řadě se využijí při organizaci Mistrovství světa v paralukostřelbě, které se uskuteční od 15. do 24. července 2023.

Ing. Tomáš Morávek, plzeňský radní

Pořádání mezinárodních závodů je pro Plzeň vždy prestižní událostí, díky šampionátu zavítá do metropole přes 250 sportovců z více než 50 zemí světa. Mistrovství bude i hlavním kvalifikačním závodem pro Letní paralympijské hry v Paříži v roce 2024. Tréninkové střelnice vzniknou v zázemí fotbalových hřišť v Luční ulici, finálová střelnice pak přímo na náměstí Republiky, jako tomu bylo v roce 2018.

Radní města připomněl, že právě Mistrovství Evropy v paralukostřelbě v roce 2018 mělo veliký úspěch a díky materiálnímu vybavení se v Plzni mohly opakovaně pořádat velmi důležité lukostřelecké akce. „Věřím, že se bude situace opakovat a díky novým terčovnicím se v Plzni i v dalších letech předvedou špičkoví sportovci,“ dodal Tomáš Morávek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

V Česku bylo nejméně patentových přihlášek od roku 1995

V roce 2023 si u Úřadu průmyslového vlastnictví ČR podali tuzemští přihlašovatelé k patentové ochraně 465 svých …