Domů / Plzeňský rozhled / Zlatý erb pro nejlepší webové stránky v Česku patří Plzni

Zlatý erb pro nejlepší webové stránky v Česku patří Plzni

Plzeň zvítězila v soutěži o nejlepší webové stránky měst a obcí v České republice.  Portál www.plzen.eu obsadil první místo v soutěži Zlatý erb. Porotu zaujal množstvím a pestrostí informací, intuitivním uspořádáním i moderním vzhledem. Uspěl i v kritériích jako kybernetická bezpečnost, elektronizace veřejné správy nebo prezentace na sociálních sítích.

V kategorii obcí s rozšířenou působností porota hodnotila celkem 168 přihlášených webů z 12 krajů. Web Plzně si připsal vítězství   i v kole krajském. Tématem letošního ročníku byla kyberbezpečnost.

„Vítězství města Plzně v roce, kdy je důležitým kritériem v soutěži kybernetická bezpečnost, je velmi potěšující. Svědčí to o odbornosti a vynikající práci mnoha našich kolegů, kteří se o městský web starají. Kladné hodnocení jsme získali i za nadprůměrné zprávy o podnikatelských příležitostech nebo kvalitní a rozmanité informace pro turisty. Mnoha lidem, kteří se o webový portál plzen.eu starají po obsahové i technické stránce, patří poděkování,“ řekl Daniel Kůs, radní města Plzně, do jehož gesce městské webové stránky patří.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Manželé Miroslav a Ivana Zetkovi mají rádi strojařinu a jeden druhého

Čtrnáct inovací a originálních objevů patentovali v roce 2023 výzkumníci a výzkumnice ze Západočeské univerzity v Plzni. …