Domů / Plzeňský rozhled / Známkový komplet s Popelkou a doktorem Blažejem

Známkový komplet s Popelkou a doktorem Blažejem

Už dne, ve středu 14. června, uvede Česká pošta  do prodeje dvě nové příležitostné poštovní známky z edice Herečky a herci: Libuše Šafránková a Josef Abrhám. Nové poštovní ceniny vychází na známkovém kompletu s dvakrát dvěma známkami, jehož grafickou podobu vytvořil Jan Maget. Námětem známek v nominální hodnotě 34 korun jsou portréty obou populárních herců z přibližně stejného časového období. 

Libuše Šafránková

Libuše Šafránková se narodila 7. června 1953 v Brně a zemřela 9. června 2021 v Praze. Jedna z nejpopulárnějších českých filmových, televizních a divadelních hereček, pro niž byl charakteristický jemný dívčí vzhled a kultivovaný herecký projev. Od roku 1976 byla manželkou Josefa Abrháma a nejen po jeho boku vytvořila nemálo nezapomenutelných rolí.

Josef Abrhám se narodil 14. prosince 1939 ve Zlíně a zemřel 16. května 2022 v Mělníku. Ačkoli byl tento oblíbený divadelní, filmový a televizní herec spjat především s pražským Činoherním klubem, diváckou popularitu si vysloužil hlavně díky svým filmovým a televizním rolím.

Josef Abrhám

Součástí emise jsou i dvě obálky prvního dne vydání (FDC) s portréty obou umělců: na první je v popředí paní Šafránková a na druhé pan Abrhám.  Známkový komplet vytiskla Tiskárna Hradištko, s. r. o. metodou ofsetu v nákladu 22 000 kusů, celkem 88 000 známek, a FDC digitálním tiskem v nákladu po 2 400 kusech. Zájemci si nové známky, které lze pořídit samostatně, nikoli v celém kompletu, mohou zakoupit na přepážkách nebo na e-shopu České pošty.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Úpravy sítí pro připojení obnovitelných zdrojů si vyžádají miliardy korun

Do své distribuční soustavy letos investuje společnost ČEZ Distribuce  rekordních 18,6 miliard korun. Pro rychlejší …